Соєве молоко приносить користь як вашому розуму, так і тілу, а на смак воно таке саме, як у традиційного коров’ячого молока.
Найбільше «дякую» скаже ваше серце.
Соєве молоко – це безмолочний напій на рослинній основі, приготований шляхом замочування соєвих бобів у воді, перетворення їх у пюре та проціджування рідини, каже Алекс Касперо, магістр медицини, дипломований дієтолог та шеф-кухар із Сент-Луїса.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Foods, соя сама по собі була основним продуктом харчування в азіатських кухнях протягом тисячоліть, і, зокрема, соєве молоко історично широко споживалося в Китаї, Японії, Кореї, Сінгапурі та Таїланді.
Оскільки його поживний профіль аналогічний коров’ячому молоку, воно стало популярною альтернативою молочним продуктам для вегетаріанців, веганів та людей з непереносимістю лактози в Європі, Австралії та США.
Хоча високий вміст жиру в коров’ячому молоці надає вершковий смак напою, це також є одним з його недоліків, говорить Касперо.
Молочні продукти часто багаті на насичені жири — тип жиру, який може підвищувати рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності (також відомих як ЛПНГ або «поганий» холестерин) і, у свою чергу, збільшувати ризик розвитку серцевих захворювань та інсульту.
З іншого боку, основними жирами в соєвому молоці є поліненасичені та мононенасичені жири, обидва з яких вважаються «корисними для серця», каже Касперо.
Насправді дослідження показують, що споживання ненасичених жирів замість насичених жирів пов’язане зі зниженням рівня як загального холестерину, так і рівня холестерину ЛПНГ.