В дослідженні "Глобальний тягар хвороб", проведеному у 2020 році, йдеться, що близько 1,71 мільярда людей по всьому світу страждають від порушень та захворювань опорно-рухового апарату. Одна з найпоширеніших патологій – біль у спині.
Больовий синдром суттєво обмежує або взагалі позбавляє можливості звичного життя. Однак, якщо своєчасно звернутися до лікаря та отримати комплексне лікування, можна зменшити неприємні відчуття чи повністю позбутися болю.
Причини болю у спині
Причини, що спричиняють біль у спині, поділяються на вертеброгенні та невертеброгенні. У першому випадку походження больового синдрому пов'язане з проблемами хребетного стовпа, у другому випадку – ні. До вертеброгенних причин належать:
- патології міжхребцевих дисків (наприклад, грижі);
- запалення у ділянці міжхребцевих суглобів (спондиліти);
- звуження хребетного каналу (стеноз).
- Також біль у спині можуть викликати травми хребта або вроджені аномалії.
До причин невертеброгенного характеру належать розтягнення м'язів і зв'язок внаслідок великих фізичних навантажень, хронічні м'язові болі (міофасціальний синдром), запальний процес у м'язах (міозит), артроз кульшового суглоба, патології великих судин або навіть психічні розлади.
Які бувають болі у спині
Больовий синдром може мати радикулярний, специфічний і неспецифічний характер. Радикулярні болі виникають внаслідок затискання або запалення корінця спинного мозку. При цьому неприємні відчуття посилюються під час кашлю, чхання та фізичного навантаження.
Специфічний больовий синдром пов'язаний із тим чи іншим захворюванням, яке легко виявляється стандартними діагностичними методами. До таких патологій належать:
- переломи;
- новоутворення;
- інфекції;
- хвороби органів малого таза.
Неспецифічні болі, або дорсалгії, – трапляються найчастіше. Вони мають, як правило, гострий характер і можуть бути спровоковані остеохондрозом, спондилоартрозом та іншими причинами, за яких порушується нормальне функціонування хребетних структур.
Також існують дисфункціональні болі, не пов'язані із захворюваннями хребта. Дисфункціональний больовий синдром – наслідок психологічних проблем чи хронічного стресу.
Фактори ризику
Надмірні навантаження можуть призвести до болю в спині / Фото Pexels
Факторами, що впливають на виникнення болю в спині, є важкі фізичні навантаження, неприродні або статичні пози, малорухливий спосіб життя, тривалий постільний режим. Також ризик появи больового синдрому існує при:
- травмах;
- переохолодженнях;
- надмірній вазі;
- викривленнях хребта;
- зловживанні алкоголем.
Люди, робота яких пов'язана з різкими перепадами температур, вібраційним впливом або з перенесенням важких вантажів, можуть мати схильність до болів у спині.
Ще одним чинником ризику є неправильне харчування або хвороби органів травлення, внаслідок яких порушується всмоктування вітамінів і мінералів.
Терапія при болях у спині
Основна мета терапії – позбавлення від больового синдрому та покращення якості життя. Незалежно від того, гострий у пацієнта біль або хронічний, лікарі призначають препарати з протизапальним та анальгетичним ефектом. До таких лікарських засобів належать мазь та таблетки Траумель С.
Натуральні компоненти не тільки знімають біль та запалення, але й надають антиексудативний та імуномодулювальний ефект, стимулюючи природні процеси саморегуляції та відновлення організму.
Таблетки та мазь Траумель С підходять не лише дорослим, але й дітям від народження. Рішення про призначення препаратів жінкам у період вагітності та годування груддю лікар ухвалює на підставі клінічної картини та анамнезу пацієнтки.
Будьте відповідальними за своє здоров'я та здоров'я своїх близьких.