Вчені провели дослідження за участю 25 тисяч людей.
Регулярне споживання овочів і фруктів, багатих на каротеноїди, що надають їм жовте або помаранчеве забарвлення, знижує ризик розвитку запалення суглобів, або артритів.
Вважають, що це пов’язано зі здатністю каротеноїдів надавати антиоксидантний ефект, тобто запобігати шкідливим діям вільних кисневих радикалів на клітини і тканини нашого організму, у тому числі й формуючі суглоби і зв’язки.
Вчені з The University of Manchester протягом 8 років (з 1993 по 2001 рік) спостерігали за більш ніж 25 тисячами пацієнтів, оцінюючи взаємини між споживанням каротеноїдів та ризиком розвитку артриту. За цей період артрит розвинувся у 88 пацієнтів. Групою порівняння послужило 176 здорових людей.
Виявлено, що середньодобове споживання таких каротеноїдів, як бета-криптоксантин (beta-cryptoxanthin) та зеаксантин (zeaxanthin) серед пацієнтів з артритами було, відповідно, на 40 і 20 відсотків нижчим, ніж серед пацієнтів із групи порівняння. У той же час рівень споживання двох інших відомих каротеноїдів лутеїну (lutein) та лікопена (lycopene) не впливав на ризик розвитку запалення в суглобах.
Подальший аналіз показав, що серед осіб з максимально високим споживанням бета-криптоксантину та зеаксантину ризик розвитку поліартриту виявився вдвічі нижчим, ніж у осіб із мінімальним споживанням цих природних антиоксидантів.
На думку авторів дослідження, отримані ними дані ще більше підвищують очевидність твердження про те, що поряд з вітаміном С антиоксиданти бета-криптоксантин і зеаксантин мають захисну дію щодо розвитку запальних захворювань суглобів.
Є багато методів лікування цього захворювання, але правильна дієта стоїть на першому місці. Необхідно їсти достатньо фруктів та овочів.