Існують давні традиції прикрашання новорічної ялинки. За повір’ями, одна маленька деталь серед прикрас зможе привабити в оселю фінансове благополуччя на весь наступний рік.
Мова йде про звичайну монетку, яку треба повісити між гілочками. Чому це дієва, хоч і маловідома традиція, розповідає Santeplusmag.
Старий різдвяний звичай
Традиція прикрашати дерево бере свій початок від язичницьких свят і дня зимового сонцестояння.
Сучасне святкування Різдва та Нового року у сімейному колі з гірляндами та красиво оздобленою ялинкою, скоріше за все, започаткували у 19 столітті. Саме королева Вікторія сприяла поширенню правила наряджати ялинку, показавши у 1848 році сімейні портрети і фотографії, які і досі вважаються різдвяною взірцевою класикою. Потім за аналогічним зразком святкувати Різдво та Новий рік почала Німеччина, а далі – вся Європа.
У давнину ялинки прикрашали солодощами: горіхами, яблуками, цукерками, льодяниками. Також вішали різноманітні іграшки, зазвичай дерев’яні, паперові чи тканинні.
Між гілками обов’язково просовували монетку. Це, за легендами, приносило у дім хорошу світлу енергетику.
Як підготувати монетку
Монетку треба обережно загорнути у папір і перев’язати червоною ниткою. Наші предки вірили, що у такому разі весь прийдешній рік буде успішним і благополучним, оселю осяє щастя і удача. Цей легкий спосіб привабить у дім багатство і принесе стабільність і впевненість. Наступні 12 місяців пройдуть під знаками доброї енергії.
У 2023 році радять відмовитися від яскравих червоних чи помаранчевих прикрас. Краще обрати ніжні приємні відтінки холодних кольорів: білого, блакитного, синього, персикового. До речі, за даними астрологів, 2023 рік також краще зустрічати з ялинкою, оздобленою природніми матеріалами, а не склом чи пластиком.