Невролог Інституту педіатрії Ягеллонського університету (Польща) Ольга Мільчарек вважає, що алкоголь викликає когнітивні порушення, подібні до тих, що спостерігаються при деменції
— Згідно з дослідженнями, щомісячне вживання алкоголю в межах від восьми до 24 напоїв є загрозою для мозку, — каже Ольга Мільчарек, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Отруйні сполуки, що утворюються в результаті розпаду алкоголю, незворотно ушкоджують глію, тобто тканини головного мозку, які утворені нервовими клітинами. Всупереч тому, що припинення вживання алкоголю протягом пів року дозволяє організму відновити рівновагу, це не призводить до регенерації мозку. Алкоголь необоротно ушкоджує нервову тканину.
— Люди, які хронічно вживають алкоголь, мають дегенерований мозок, як за деменції. В них є когнітивні порушення, зокрема погіршення пам'яті, галюцинації. Епізодичне пияцтво, або щоденне вживання спиртного у невеликих кількостях, у довгостроковій перспективі спричиняє аналогічне пошкодження мозку, — попереджає невролог.
Звичайно, три келихи вина, випиті за вечерею раз на місяць, не спричинять таких порушень. Щоб їх не допустити, важливо дотримуватись норм стандартного спиртного напою.
Стандартним напоєм вважається:
- 0,36 л звичайного пива (5% алкоголю);
- близько 150 мл вина (12% алкоголю);
- 45 мл дистильованого спирту (близько 40% спирту)