Синці — знайоме кожній людині з дитинства явище. Однак вони можуть з’являтися не тільки при пошкодженні тканини при ударі.
Виявлення можливих причин синців дуже важливо, оскільки вони можуть бути одним із проявів небезпечних для життя захворювань.
Порушення згортання крові
Серед найчастіших причин появи на тілі синців є проблеми зі згортанням крові. Зазвичай, у людини з подібними порушеннями кров згортається вкрай повільно або зовсім втрачає здатність робити це. Зазвичай це відбувається при гемофілії або хворобі Віллебранда, оскільки при розвитку таких захворювань білок, який грає ключову роль в згортанні крові, відсутній або має пошкодження.
Онкологічні захворювання
Синці можуть бути одним з перших ознак розвитку окремих видів раку, в числі яких лейкемія. При раку крові синці на тілі виникають оскільки організм не здатний утворювати необхідну кількість тромбоцитів для запобігання нормальної роботи кровоносних судин. По виду синці при раку нічим не відрізняються від звичайних. Але вони можуть з'являтися досить часто і на таких ділянках тіла, на яких важко залишити синяк при ударі.
Зловживання спиртними напоями і захворювання печінки
Люди, які практично кожен день вживають алкоголь у великому обсязі, рано чи пізно стикаються з таким серйозним недугою, як цироз печінки. При відсутності лікування захворювання стрімко прогресує, ускладнюючи процес вироблення печінкою білка, який грає важливу роль в згортанні крові. Тому людина починає знаходити на тілі все більше незрозумілих синців.
При дефіциті вітаміну С розвивається цинга. Це захворювання крім кровоточивості ясен, провокує появу синців на тілі і навіть невеликих ранок на шкірі. При недостатній присутності вітаміну К в організмі може виникати схожа ситуація. Цей вітамін здатний запобігати кровотечі, а при його дефіциті число синців на тілі збільшується.
Препарати, що розріджують кров
До числа подібних лікарських засобів відноситься широко відомий аспірин. Його часто призначають для запобігання формування тромбів, при цьому, як ми писали раніше, вчені довели, що його регулярний прийом може спровокувати сильну кровотечу, а також викликати синці. З цієї причини не варто приймати аспірин і будь-які інші препарати для розрідження крові без припису лікаря.