Люди, які помірно випивають, на 20% рідше страждають від інфарктів, інсультів та інших серйозних проблем із серцево-судинною системою, ніж непитущі.
Вчені з Американського коледжу кардіології вивчили дані опитування, в якому взяли участь 53064 учасники, середній вік яких – 57,2 років, причому 59,9% – жінки.
Споживання алкоголю класифікували як низький (менше одного напою на тиждень), помірний (від одного до 14 напоїв на тиждень) або високий (більше 14 напоїв на тиждень). Також дослідники врахували такі моменти у опитаних як факт серцевого нападу, інсульту чи пов'язаних із ними госпіталізацій.
З 53064 учасників 7905 (15%) мали гострі напади, пов'язані з ССЗ: з них 17% - у групі з низьким споживанням алкоголю і 13% - у групі з помірним споживанням алкоголю.
Алкоголь зменшує рівень стресу
Люди, які повідомили, що п'ють помірно, мали не лише на 20% нижчий шанс отримати серйозні проблеми з ССЗ порівняно з групою з низьким споживанням алкоголю, а й низьку активність мозку під час стресу.
На думку вчених, помірне випивання знижує рівень активності мозку у стресових ситуаціях, які суттєво збільшують ризик ССЗ, у тому числі інфарктів та інсультів.
Проте вчені зазначили, що алкоголь має кілька важливих побічних ефектів, у тому числі підвищений ризик раку, пошкодження печінки та формування залежності.
Тому кардіологи попередили, що результати дослідження – не привід пити більше. Вони просто можуть допомогти у розумінні засобів боротьби зі стресом.