У пиві міститься менше алкоголю, ніж у горілці чи вині. Однак навіть невелика кількість пива, випитого регулярно, може спричинити розвиток цирозу печінки.
Удар по печінці
Люди, які п'ють багато алкоголю, включаючи пиво, схильні до розвитку алкогольної жирової хвороби печінки. Алкоголь може гальмувати розщеплення жирів у печінці, через що відбувається накопичення жиру. Підраховано, що до 90% людей, які зловживають алкоголем тією чи іншою мірою, страждають від цього стану.
Симптоми жирової хвороби печінки:
- хронічна втома;
- різке схуднення;
- біль у печінці.
— Найгірша для печінки так звана середземноморська модель споживання алкоголю, коли спиртне в помірних кількостях п'ється щодня. У цьому плані краща північноєвропейська модель, яка передбачає спиртне у великих кількостях у вихідні або кілька разів на тиждень, — розповів гепатолог Якуб Клапачинський в інтерв'ю порталу Medonet.
Печінка також відповідає за розщеплення більшої частини алкоголю. Вона генерує такі його високотоксичні сполуки, як ацетальдегід. Надалі вони можуть спричинити запалення, пошкодити клітини печінки та послабити імунну систему. На щастя, алкогольна жирова дистрофія печінки є оборотним станом.
Жирову хворобу печінки можна вилікувати, якщо на кілька тижнів відмовитися від алкоголю.
Зміни можуть бути незворотними
Якщо алкогольну жирову хворобу печінки не лікувати, то вона може перерости в алкогольний гепатит, який є набагато важчим і часто незворотним.
Тривале споживання алкоголю може призвести до пошкодження печінки, або фіброзу. У міру того як все більше здорових тканин замінюються твердішими рубцями, виникає цироз печінки. У крайніх випадках єдиним порятунком може стати пересадка печінки.
Цироз печінки розвивається безсимптомно. До 40% хворих не відчувають болю, тому за перших ознак слід звернутися до лікаря. А щоб не довести себе до цього стану, треба скоротити споживання спиртного і навіть часто не пити пива, яким би безпечним воно не здавалося.