Американська кардіологічна асоціація оновила рекомендації щодо оцінки та підтримки здоров’я серцево-судинної системи. Зокрема кардіологи переглянули показники оптимальної тривалості сну.
Як зазначають фахівці, здоровий та повноцінний сон важливий не лише для серця. “Сон впливає на загальний стан здоров’я, а люди з більш здоровим режимом сну ефективніше справляються з такими факторами ризику для серця, як зайва вага, високий артеріальний тиск або ризик розвитку діабету другого типу”, – пояснює президент Американської кардіологічної асоціації Дональд М. Ллойд. Джонс.
Коли вам слід звернутися до лікаря.
Нічне потовиділення часто не означає нічого небезпечного, але якщо воно повторюється, вам слід звернутися до лікаря.
У своєму інтерв’ю лікар, фахівець із проблем сну Андреа Стренд розповіла, у яких випадках нічна пітливість може бути небезпечним симптомом. Експерт нагадала, що часто нічне потовиділення не означає патології та пояснюється тривіальним перегріванням спальні.
«Ідеальна температура для сну – від 15 до 20 градусів. Все, що вище, може спровокувати пітливість», – заявила медик.
Інший поширеною причиною нічного потіння є невідповідна їжа. Якщо незадовго до сну людина щільно поїла, або з’їла їжу, або вживала напої, що містять речовини, що стимулюють роботу організму, це теж може призвести до того, що вночі відбудеться інтенсивне потовиділення.
«Одним із найпоширеніших стимуляторів є кофеїн – він може збільшувати частоту серцевих скорочень, що веде до підвищення артеріального тиску та стимулює діяльність потових залоз», – пояснила Андреа Стренд.
Експерт додала, що сприяти нічній пітливості можуть також стрес та тривога. Але, крім цього, потовиділення ночами може бути викликано низкою захворювань. Лікар наголошує: ігнорувати нічну пітливість не варто, потрібно спостерігати за тим, чи повторюються її епізоди, і чи немає інших симптомів, крім неї.
Нічна пітливість може бути ознакою ряду небезпечних захворювань, у їх ряжу наступні патології:
- Карциноїдні пухлини.
- Ендокардит – запалення внутрішньої оболонки серця.
- ВІЛ/СНІД.
- Лімфома Ходжкіна.
- Лейкемія.
- Мієлофіброз (рак кісткового мозку).
- Неходжкінська лімфома.
- Інсульт.
“Якщо ваше нічне потовиділення триває, і ви починаєте відчувати вдень втому, виснаженість, слабкість, сонливість, – зверніться до лікаря”, – поділилася порадою експерт.