Українцям розповіли, які виплати можуть оформити переселенці від держави та міжнародних організацій.
Державна допомога для ВПО
Так, у рамках державної виплати ФОП та наймані працівники з територій, де продовжуються бойові дії, зможуть отримати 6 500 гривень. Цю допомогу потрібно було оформляти через сервіс Дія.
Проте заявку на виплати вже неможливо надіслати, але гроші одержали ще не всі. Насамперед така тривала затримка пов'язана з великою кількістю бажаючих. Реєстри досі обробляють усі дані.
Зокрема, щомісячна державна допомога на проживання ВПО:
2000 гривень – для дорослих;
3 000 гривень – для дітей та людей з інвалідністю.
Ці виплати надходять не всім, а лише мешканцям деяких громад.
Тим часом компенсацію 450 грн за комунальні послуги можуть отримати ті, хто дав притулок у себе вдома ВПО. У період з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен день.
Так, українці, які розмістили у себе будинки переселенців, для отримання компенсації повинні не пізніше ніж наступного робочого дня з дня розміщення подати заяву у довільній формі до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, держадміністрації або відповідної військової адміністрації за місцем проживання ВПО.
А ось за працевлаштування ВПО підприємці можуть отримати 6 500 гривень. Кабінет міністрів у січні 2023 року збільшив з 6500 до 6700 гривень суму компенсації, яку роботодавці отримують за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
Допомога від Червоного Хреста
Крім того, переселенці можуть отримати допомогу від Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно із Товариством Червоного Хреста України.
Фінансова допомога в рамках програми становитиме 2500 гривень на особу. Виплати при цьому будуть здійснюватись на підставі даних з інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб.
Як зазначається, місія Червоного Хреста спільно з Мінсоцполітики сама визначатиме, кому надаватиме допомогу, на підставі відомостей з Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб та інформаційної платформи єДопомога.
Для уточнення подробиць потрібно зателефонувати на гарячу лінію – 0 800 332 656 або надіслати листа на конфіденційну адресу [email protected] або на загальну [email protected].