Посол Китаю в Європейському Союзі Фу Цун днями заявив, що Китайська Народна Республіка ніколи не була на боці Росії у війні, яку та розв'язала проти України. До того ж дипломат сказав, що Китай ніколи не підтримував анексію окупованих у 2014 році територій.
Ці спростування "безмежної дружби" з Росією свідчать, що Китай готовий до переговорів з Європейським Союзом, до сприяння у перемовинах між Росією та Україною, але він ніколи не виступить повністю на боці нашої держави. Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко.
Фесенко назвав заяви китайського посла дуже правильними, але звернув увагу, що їх озвучив не міністр закордонних справ Китаю і не Сі Цзіньпін, а саме представник Китаю у Європейському союзі.
Китай готовий до діалогу
За словами політолога, подібні заяви китайських представників свідчать, що КНР відкрита для діалогу. У Китаю справді складні стосунки зі Сполученими Штатами Америки, але Китай не проти Заходу.
З Європейським Союзом Китай готовий домовлятися, розмовляти, провадити діалоги про торгівлю, про економіку, про політику тощо. Натомість подібних заяв від посла Китаю в Росії почути не можна.
Також під час свого візиту Макрон сказав про необхідність тиску Сі на Путіна, однак китайський лідер уник цієї теми. До того ж Сі під час заяв про нерозповсюдження ядерної зброї не згадав конкретно про Росію.
"Китай тримає дистанцію, але важливий сам факт діалогу з Європейським Союзом. Тому завдання мінімум – це утримати Китай від подальшого зближення з Росією, від формування прямого військово-політичного союзу", – наголосив Фесенко.
Чому Китай повністю не підтримає позицію України
Політолог вважає, що зараз Китай і сам не зацікавлений у вибудовуванні тісних зв'язків з Росією, але такий ризик існує. Натомість мирні ініціативи для КНР поки що не на часі. Коли там побачать можливість активно втручатися в процес і стати учасником переговорів, Китай це зробить.
Тему участі Китаю у мирних переговорах між Україною та Росією зараз не можна вважати закритою.
Президент Франції прилетів з офіційним візитом у Китай
- 6 квітня у Пекіні пройшла зустріч лідерів Франції та Китаю. Левова частка їхнього обговорення стосувалася війни в Україні. До того ж Макрон вважає, що варто працювати над усуненням суперництва між Китаєм та ЄС.
- Відомо, що напередодні візиту Емануель Макрон та президент США Джо Байден домовилися залучити Китай до завершення війни в Україні.
- Під час свого виступу в Пекіні Макрон наголосив, що союзники України допомагають їй як жертві агресії Росії, в цьому контексті підтримка контактів з Китаєм дуже важлива.
- Повідомлялося, що Китай відмовився критикувати Кремль, але намагався бути нейтральним і традиційно закликав до припинення вогню та початку переговорів.