Оливкова олія багата на антиоксиданти, може допомогти знизити кров'яний тиск, зміцнити кістки і запобігти серцевим захворюванням.
Здорове серце має ключове значення, коли йдеться про скорочення вікових захворювань та довголіття. Тому робити все можливе, щоб зберегти серце здоровим, є ключовим і включає безліч щоденних звичок, включаючи фізичну активність, зниження стресу і, звичайно ж, дієту.
Протягом століть оливкова олія високо цінувалася за її поживну, лікувальну та косметичну цінність. Олеокантал, фітонутрієнт в оливковій олії, імітує ефект ібупрофену у зменшенні запалення, що може знизити ризик раку молочної залози та її рецидивів. Також було продемонстровано, що оливкова олія запобігає утворенню тромбів та агрегації тромбоцитів. Запобігаючи надмірному згортанню крові, дієти, багаті на оливкову олію, можуть знизити вплив жирної їжі на утворення тромбів, що сприяє зниженню частоти серцевої недостатності. Споживання оливкової олії допомагає зміцнити імунну систему проти зовнішніх атак мікроорганізмів, бактерій чи вірусів, що сприяє збільшенню тривалості життя.
У дослідженні, опублікованому в Science Direct , було проаналізовано споживання оливкової олії та її вплив на ризик, загальну та причинну смертність у дорослих.
У дослідженні взяли участь 60 582 жінки та 31 801 чоловік, у яких на початковому рівні не було серцево-судинних захворювань чи раку.
Дієта оцінювалася за допомогою напівкількісного запитальника частоти їди кожні чотири роки. За 28 років спостереження сталося 36856 смертей.
Дослідники проаналізували смертність від усіх причин серед учасників, які споживали найбільше оливкової олії, порівняно з тими, хто ніколи чи рідко вживав оливкову олію.
"Велике споживання оливкової олії було пов'язане зі зниженням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 19%, зниженням ризику смертності від раку на 17%, зниженням ризику смертності від нейродегенеративних захворювань на 29% і зниженням ризику смертності від респіраторних захворювань на 18%".
Згідно з дослідженням, споживання оливкової олії знижує ризик серцево-судинних захворювань.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує, щоб менше 30 % споживаної нами енергії припадало на жири, а ненасичені жири, що містяться в рослинних оліях (таких як оливкова, соняшникова, ріпакова та соєва олії), краще, ніж насичені жири з продуктів тваринного походження, таких як масло, вершки, сир, топлене масло і сало.