U-News » Фінанси » єВідновлення: критерії отримання 200 тис. грн, можливість скорочення цієї суми та поради для тих, хто самостійно здійснив ремонт
Всі новини

єВідновлення: критерії отримання 200 тис. грн, можливість скорочення цієї суми та поради для тих, хто самостійно здійснив ремонт

єВідновленняЗа даними обласних військових адміністрацій, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тис. багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тис. приватних садиб. Вже стартувала компенсаційна програма єВідновлення.

В ефірі національного інформаційного телемарафону Єдині новини заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна пояснила, як працює програма єВідновлення та хто з українців може нею скористатися.

– Як працює цей механізм? Фактично він спрямований на пошкодження, які ще не були поки що самостійно відремонтовані людьми, але які може зафіксувати представник місцевих органів самоврядування. Перед цим обов’язково треба внести інформацію про те, що ваше житло пошкоджено через додаток Дія.

Ви вносите інформацію, представник органів самоврядування через комісію підтверджує, що дійсно тут мінус три вікна, пошкоджений дах, інші пошкодження. На основі цих даних автоматично в системі формується вартість компенсації. І далі ви можете отримувати кошти з компенсації собі на спеціальний рахунок, який можна створити онлайн, – розповіла заступниця міністра.

Вона зазначила, що після підтвердження органами місцевого самоврядування українцям перераховуватимуть автоматичну виплату на обраний спеціальний фінансовий рахунок.

– Вже багато банків сповістили клієнтів, що послуга доступна. І ми бачимо багато повідомлень в нашій системі. Хочу зауважити, що в органів місцевого самоврядування залишається офіційно ще цілий місяць, щоб відреагувати на цю заяву. Сподіваємося, що цей процес буде швидшим, але лише після того, як вони можуть підтвердити, що є пошкодження, то буде автоматична виплата, – запевнила вона.

Програма єВідновлення розповсюджується на всю територію України. Вона працюватиме фактично за чергою, тобто чим раніше люди подадуть заяву, тим швидше отримають грошову компенсацію.

– З важливих моментів: будь-які люди, які можуть підтвердити, що в них є руйнування, вони є власниками цього житла, можуть отримати компенсацію. Це розповсюджується на всю територію України. Пріоритетні категорії – це наші захисники та низка вразливих категорій населення, відповідно до раніше ухваленого закону. Це фактично в порядку живої черги, коли люди можуть просто за часом своєї реєстрації в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна отримати цю компенсацію, – розповіла вона.

Багато людей побоюються, що потрібно буде довго чекати представників місцевих органів самоврядування. Азархіна пояснила, які є часові межі, коли мають перевірити пошкоджене майно в рамках програми єВідновлення.

– Зараз за нашою процедурою максимальна часова рамка – це місяць. Якщо не розглядається – це далі скарга, може бути судовий позов та інше. Але ми в системі теж це бачитимемо та окремо працюватимемо з комісіями, якщо будуть такі складнощі. Ми розуміємо, що в органів місцевого самоврядування буде велике навантаження.

Ми звертаємо до донорів і партнерів, щоб вони допомогли нам опрацювати ці матеріали. Але весь процес максимально швидкий та оцифрований, тобто не йдеться про те, щоб робити якесь технічне дослідження, глибокий аналіз, чому, як сталося пошкодження. Це просто чек-лист і максимально спрощена процедура, – повідомила Азархіна.

Водночас вона пояснила, яку найбільшу суму виплати можуть отримати українці за пошкоджене житло чи інше майно.

– У нас є обмеження з суми виплат, яке гранично на 200 тис. грн. Ми спілкувалися з експертами Світового банку, за їхніми розрахунками саме ця сума є найбільшою межею, коли ми говоримо про настільки спрощену процедуру.

Заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури пояснила, чи можуть занижувати вартість ремонту пошкодженого майна.

– Комісія не визначає вартість ремонту, а лише фіксує, чи відповідає дійсності та інформація, яку надала людина про пошкодження, скільки вікон, чи пошкоджений дах, прольоти. За вартістю цієї інформації ми отримуємо градацію коштів, які людина може отримати. Це виставлені галочки у списку, і вже в системі йдеться розрахунок.

Водночас Азархіна пояснила, що робити людям, які вже зробили ремонт за власні кошти.

– Ми дуже просимо громадян зберігати всі чеки, фотографії, максимально всю інформацію. До цього питання обов’язково повернемося, але зараз ми розуміємо, що в держави ресурс обмежений, тому шукали варіант, як знайти максимально швидкий і прямий спосіб надати цю допомогу для дрібних ремонтів. Коли ми опрацюємо хоча б цей масив ремонтів, то будемо йти далі.

Я зауважу, що у нас є ще ширша рамка, пов’язана з законом про компенсацію за знищене, пошкоджене та зруйноване житло. І там йдеться про більші суми, але там будуть складніші процедури, зокрема, як треба буде підтвердити пошкодження, свою власність, синхронізувати з усіма реєстрами. Це запрацює найближчим часом, тому що закон, який це регулює, вступить в дію 22 травня.

Азархіна запевнила, що не буде жодних обмежень щодо кількості подання заявок на компенсацію за пошкоджене майно, якщо повторяться обстріли та житло знову буде частково чи повністю зруйнованим.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
30 812
Медики назвали найкориснішу для здоров’я рибу
22 694
Як позбутися старечого запаху і звідки він з’являється уже після 40 років
21 835
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
20 887
У Мережі висміяли наречену з пишними формами через рвану сукню
16 525
Російському диктатору Путіну під час розповіді про “Орешник” руки “приклеїли” до столу
15 077
Лікар назвав ягоду, яка провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років
12 684
Жирова хвороба печінки: перші "тихі" зміни в організмі назвали лікарі
12 474
Вийшло не страшно, а смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
11 436
Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників
11 290
Бабуся у масивних окулярах, яка не пам'ятає свій вік, несподівано стала зіркою мережі
11 022
Мама запитала 2-річну дочку, чи вона хороша дівчинка: такої відповіді ніхто не очікував
9 605
Що стало з Оксаною Пекун - співачкою, яка заявляла, що "не цікава пресі"
8 633
Буданов з'явився у STALKER 2 і дав цінну пораду росіянам: курйозне відео
0
Підготовка в декілька етапів. В ГУР розповіли про дрони, якими атакують Росію
0
Як вирощувати полуницю на одному місці багато років
0
Мама запитала 2-річну дочку, чи вона хороша дівчинка: такої відповіді ніхто не очікував
0
Чоловік знайшов унікальний спосіб, як уникнути служби в армії
0
Уважно обирають оточення. Які знаки Зодіаку не бояться самотності
0
Астрологиня назвала знаки зодіаку, які стають нестерпними у старості
0
Названо найкращі кросовери, які водії не хочуть продавати навіть через 20 років
0
Медики назвали головні ознаки підвищення рівня естрогену у жінок
0
Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров
0
Сім умов для активного росту розмарину в горщику
0
«Райський плід». Чим шарон відрізняється від інших сортів хурми і що корисніше
0
Досвідчені дачники розповіли, навіщо посипати грядки англійською сіллю
0
Лікар розповів про спосіб пити воду, який може стати загрозою для життя

Вживання надто великого обсягу води за короткий проміжок ...

Експерти назвали прості способи боротьби з передчасною еякуляцією

Італійські експерти розповіли, які прості способи можуть ...

Чи варто брати дітей на похорон рідних: що кажуть психологи

Рішення рідних, чи вести дитину на похорон, залежить від ...