Чи слід гріти їжу перед вживанням чи вона має бути кімнатної температури, розповіла лікар-гастроентеролог, гепатолог.
За словами фахівця, багато людей, зокрема офісні працівники часто відмовляються від розігрітої їжі. Необхідності постійно їсти гарячі страви дійсно немає, проте найкраще, якщо їжа буде тієї ж температури, що й тіло людини.
«Умовно, якщо у вас немає можливості їсти гарячий суп щодня, можна обійтися без нього. Найраціональніше – вживати продукти та страви як мінімум кімнатної температури. Але ще краще – температури тіла людини, щоб продукти пішли одразу у ферментацію», – пояснила лікар.
Водночас є їжа, яку слід завжди вживати у гарячому вигляді.
«Деякі продукти у гарячому вигляді мають інші органолептичні властивості та більш прийнятні для вживання. Наприклад, жири не в твердому (холодному), а в розм’якшеному (гарячому) вигляді краще засвоюються та трансформуються в організмі», – наголосила лікарка.
Крім того, при деяких хворобах людям може бути протипоказана і гаряча, і холодна їжа, тому що їжа, що відрізняється від температури тіла, – дратівливий фактор для слизової шлунково-кишкового тракту.
«Особливо це стосується верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, які першими стикаються з різною температурою продуктів харчування. Це, наприклад, езофагіти, подразнення слизової стравоходу, рефлюксна хвороба та її подальші ускладнення», – зазначила лікар.