Перебування під водою тривалий період змінив багато факторів здоров'я колишнього військового.
Джозеф Дитурі, офіцер військово-морського флоту у відставці, провів більше трьох місяців, перебуваючи в капсулі на глибині Атлантичного океану.
Про це пише mirror.
За словами вченого, 93 дні, проведені під водою, повернули його годинник старіння назад і зробили його молодшою на 10 років. Це також дозволило йому побити свій попередній світовий рекорд перебування під водою, який становив 73 дні.
Після повернення на сушу Дитурі пройшов медичне обстеження, в ході якого були виміряні його життєво важливі органи і теломери — послідовність ДНК, що знаходиться на кінцях хромосом. Теломери зазвичай скорочуються з віком, однак у Дитурі вони зараз довшим на 20 відсотків, ніж у момент його занурення у березні. Він також повідомив, що у нього в 10 разів більше стовбурових клітин, ніж на початку дослідження.
Іншими позитивними ефектами стали збільшення тривалості глибокого сну на 60-66 відсотків в нічний час, зниження рівня холестерину на 72 пункту і зменшення маркерів запалення наполовину. Масивні зміни в його фізичному здоров'ї пов'язані з тиском, який, як відомо, має ряд позитивних ефектів, аналогічних гіпербаричної камері, поліпшує здоров'я мозку і підвищує пізнавальні здібності.
Дитурі порівняв свою капсулу, де він прожив 93 дня, з тим, де космонавти живуть під час подорожі на Марс. Він запропонував використовувати такі місця для двотижневого відпочинку, де люди можуть насолодитися перевагами гіпербаричної медицини, розслабитися і відчути користь від відрізання від зовнішньої активності.
Під час своєї відпустки він тренувався п'ять днів на тиждень, використовуючи тільки еспандери. Він все ще підтримує отриману їм масу через кілька тижнів.