Адвокат Роман Симутін попередив українців, що газовики можуть звинувачувати споживачів у неправомірному втручанні у газовий лічильник та розповів, як уникнути штрафу.
Як передає "Хвиля", про це він повідомив на своєму Ютуб-каналі.
Так, за словами адвоката, українців можуть змушувати виплатити великий штраф за втручання у газовий лічильник, що становить від десятків до сотень тисяч гривень.
Симутін звернув увагу, що для того, щоб спростувати подібні звинувачення, потрібно зберігати акт про встановлення. А ось довести невинність вдасться лише при проведенні такої буденної процедури, як повірка лічильника.
При цьому адвокат розповів історію, з якою зіткнувся його клієнт. За його словами, він встановив лічильник у 1997 році, але його замінили через 10 років у зв'язку з технічною несправністю. Відтак відбулося складання акта про зняття, датованого 2007 роком. Проте, коли минуло 11 років, представники облгазу вирішили заперечити правомірність наявності нового приладу.
У свою чергу комісія, вивчивши деталі справи, визнала порушення та зобов'язала виплатити 60 000 гривень штрафу. До того ж, Симутін підкреслив, що це досить невелика санкція, тому що зазвичай вимагають від 300 000 гривень.
Як зазначається, облгаз не довів до відома представників суду про зняття лічильника у 2007 році, оскільки був упевнений, що протягом 11 років акта не зберігають.
Тобто йдеться про повірку лічильника, яку необхідно робити раз на вісім років, незалежно від власника приладу. Таким чином, якби власник акт не зберіг, то міг би отримати штраф. Виходячи з цієї ситуації, українцям слід зберігати акт, не викидаючи його, що може вберегти від шахрайських дій облгазу.