Розповідаємо, чому українцям варто очікувати на подальше подорожчання комунальних послуг навіть в умовах війни.
Підвищення тарифу на електроенергію в Україні спровокує перегляд цін на інші комунальні послуги. Зокрема, подорожчати для українців можуть вода та тепло.
Про це заявив очільник "Спілки споживачів комунальних послуг" Олег Попенко.
За його інформацією, підвищити тарифи на воду можуть вже 1 липня, над цим питанням вже давно працюють в НКРЕКП.
"Кажуть, що в середньому тариф зросте на 30-32%. Але я вважаю, що більшість водоканалів встановлять набагато вищі ціни. Послуга подорожчає на 50-60%, і це ще не межа. Для деяких особливо жадібних, межею будуть усі 100%", — сказав експерт.
Він додав, що раніше українці намагалися погашати заборгованість за комунальні послуги влітку, але підвищення тарифів призведе до ще більшого їх накопичення. Усе тому, що через війну населенню бракує коштів. За інформацією Попенка, станом на зараз борги українців за комуналку вже становлять понад 140 мільярдів грн.
"Влітку сума трохи зменшиться, а потім знову почне зростати. Особливо цей процес посилиться під час опалювального сезону", — зауважив Олег Попенко.
Скільки коштує світло для українців
У постанові уряду про підвищення цін на світло для населення зазначено, що тариф у розмірі 2,64 грн за кВт-год діятиме із 1 червня до 31 грудня 2023 року. Відповідно, наприкінці року може відбутися новий перегляд цін.
Водночас споживачі й надалі можуть користуватися пільговим нічним тарифом, який складає 0,5 (тобто 1,32 грн за кВт-год) від денного. Ціна діє з 23 години вечора до 7 години ранку.
Як сплачувати борги за комуналку частинами
Так можливість є у киян. Так, за інформацією Київтеплоенерго, фахівці Центру комунального сервісу допоможуть реструктурувати борг за гарячу воду або теплопостачання.
Для цього потрібно:
- написати відповідну заяву на укладення договору.
- зібрати необхідні документи та додати до заяви.
- подати в сервісний центр, попередньо записавшись в електронну чергу.
- згодом бухгалтер ЦКС проконсультує вас щодо перерахунку заборгованості.
А для оформлення договору реструктуризації потрібно надати копії деяких документів, зокрема:
- паспорту громадянина України або ID-картки та витягу;
- картки платника податків (за умови наявності ID-картки надавати не треба);
- документу, що підтверджує право власності на житлове приміщення/квартиру, та витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності;
- довіреності та паспорта представника (якщо договір укладатиме не власник).