Вчені з Університету Мічигану (США) виявили можливу причину зниження середньої базальної температури у людей. Відомо, що у сучасних людей вона нижча, ніж у тих, хто жив у ХІХ столітті.
Дослідження показало, що зниження температури може бути пов’язане із складом кишкових бактерій. Вчені проаналізували проби 116 пацієнтів, які надійшли до лікарень із сепсисом (зараженням).
Результати показали, що мікробіота кишечника у різних людей значно варіювалася. Так, якщо їх геноми збігалися на 99%, склад кишкових бактерій міг показувати «буквально 0% збігів».
Вчені визначили, що зміна кишкових бактерій впливала коливання температури тіла пацієнтів. Зокрема, бактерії із сімейства Lachnospiraceae виявилися сильно пов’язаними з підвищеною реакцією на лихоманку. Відомо, що ці бактерії виробляють важливі метаболіти, які, потрапляючи в кровотік, впливають на імунну відповідь організму та метаболізм.
Окрім того, вчені провели експерименти на мишах. У деяких гризунів повністю не було мікробіом. Спостереження також показали, що склад мікробіома кишківника впливає на температуру тіла, причому за лихоманку відповідають ті ж бактерії, що й у людей.
Автори дослідження дійшли висновку, що зниження загальної температури тіла у сучасних людей може бути пов’язане із зміною складу кишкових бактерій.
Надалі вчені мають намір з’ясувати, чи здатна зміна мікробіома кишечнику покращити стан пацієнтів із сепсисом.