Доцент кафедри кардіології у Південно-Західному медичному центрі Техаського університету Енн Марі Навар засумнівалася у користі харчових добавок із риб’ячим жиром.
Навар розповіла, що є одним із авторів дослідження, в ході якого вивчалися корисні властивості понад дві тисячі харчових добавок із риб’ячим жиром. Вчені не виявили жодних переваг таких препаратів для здоров’я. “Харчові добавки з риб’ячим жиром не запобігають серцевим нападам або інсультам”, – підкреслила Навар.
Фахівець пояснила, що віра на користь риб’ячого жиру виникла з кількох причин. По-перше, регулярне вживання жирної риби, яка багата на кислоти омега-3, дійсно знижує ризик серцевих захворювань і артритів. “Це змусило людей думати, що риб’ячий жир також може бути корисним”, – припустила лікар.
По-друге, продовжила Навар, виробники харчових добавок надають споживачам неточну інформацію та переконують їх у цілющих властивостях своєї продукції. Наприклад, на упаковках часто пишуть, що риб’ячий жир підтримує чи сприяє здоров’ю серця, проте наукових підтверджень цьому немає.
Кардіолог Тімоті Джейкобсон додав, що в деяких випадках прийом риб’ячого жиру не тільки марний, але й здатний навіть нашкодити. “Є дані, що ці добавки можуть збільшити ризик фібриляції передсердь”, – сказав лікар. Як альтернатива риб’ячому жиру він порадив частіше їсти натуральну рибу і проконсультуватися з лікарем про необхідність харчових добавок.