У чоловіків і жінок небезпечне для печінки дозування алкоголю різниться. Крім того, ступінь токсичності спиртного для цього органу може обумовлюватися регулярністю його вживання.
Фахівцями була визначена не небезпечна для печінки доза алкоголю.
Згідно з їхніми розрахунками, печінка чоловіків і жінок буде справлятися з однією і тою ж кількістю спиртного по-різному: у представниць прекрасної статі вона менш витривала.
За словами експертів, якщо чоловік випиває нерегулярно, тобто раз на місяць і рідше, його печінка зможе без особливого збитку для себе переробити порцію 40-80 грамів етанолу на добу.
Це означає, що чоловік може випити 100-200 мілілітрів горілки, або 400-800 мілілітрів вина, або 800-1600 мілілітрів пива, не побоюючись, що алкоголь виявиться токсичним для печінки.
Для жінки, яка випиває лише час від часу, нетоксична добова доза становить 20 грамів етанолу, або ж 50-100 мл горілки, або 200-400 мл вина, або 400-800 мл пива. Все, що понад це, може виявитися вкрай небезпечним для жіночої печінки.
У разі частого вживання алкоголю, в організмі формується стійкість до етанолу.
У той же час при наявності такої звички печінку гірше справляється з переробкою токсинів. Лікарі-наркологи вважають, що люди, котрі п’ють не повинні перевищувати добову дозу в 60 грамів етанолу. Еквівалентно напоям це 150 мілілітрів горілки, 500 мілілітрів вина, 1500 мілілітрів пива.
Разом з тим медики відзначають: вищеназвані кількості відносяться до нетоксичних, але це не означає, що на організм вони ніяк не впливають. Небезпечною може виявитися будь-яка доза алкоголю – в залежності від умов середовища і індивідуальних реакцій.