У новому досліджені вчені з Brigham and Women’s Hospital встановили, що молоді люди віком до 50 років все частіше хворіють на рак. Таке різке зростання випадків онкозахворювань почалося приблизно в 1990 році.
Вчені навчальної лікарні Гарвардської медичної школи провели обширний аналіз доступних даних в літературі та в Інтернеті, включно з інформацією про вплив раннього віку на захворювання на рак.
За словами одного з авторів дослідження, на основі отриманих даних вчені спостерігали ефект, який показує, що кожна наступна група людей, народжених пізніше, має більш високий ризик розвитку раку. Ймовірно, через фактори впливу, які вона зазнала у молодому віці.
Доктор медичних наук Шуджі Огіно пояснює:
Після аналізу 14 онкологічних захворювань, 8 з яких були пов’язані з травною системою, вчені зробили висновок:
Також автори дослідження виявили, що хоча тривалість сну дорослих істотно не змінилася за кілька десятиліть, діти сьогодні сплять набагато менше. Такі фактори ризику, як солодкі напої, ожиріння, малорухливий спосіб життя та споживання алкоголю, значно зросли з 1950 років, що, за припущеннями дослідників, також має вплив на розвиток раку.