Археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла скарб золотих прикрас.
Архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України, незважаючи на труднощі, пов’язані з війною, не припиняє свою роботу і важливу місію із супроводу будівництва та охорони археологічних знахідок. Про це заявляє пресслужба на офіційній сторінці у Facebook, передає НВ.
Останньою знахідкою стала справжня наукова сенсація — унікальний скарб золотих прикрас, виявлений на території Білої Церкви, Київська область. Цей скарб, що належить до культурних нашарувань 17−18 століть, пов’язаний з періодом Гетьманщини, і має величезне наукове та історичне значення.
Золотий скарб складається з 12 унікальних предметів загальною вагою близько 28 грамів і перламутрового бісеру, захованих у невеликому керамічному посуді. Він підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва в Козацькій державі та ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення в цей час.
Усі знайдені предмети були передані на зберігання до фондів Археологічного музею Інституту археології НАН України та в майбутньому прикрашатимуть його експозицію.
Ця знахідка є підтвердженням важливості охорони археологічних знахідок у процесі будівельних робіт в історичних містах. Вона також підкреслює значущість роботи археологів у розумінні історії та культурної спадщини України.