Такі прізвища зустрічаються й зараз.
Українські прізвища можуть розповісти про походження предків людини, або в якому регіоні вони жили. Окреме місце ж посідають прізвища, які пішли від козацьких прізвиськ, повідомляє Telegraf.
Серед запорозьких козаків було заведено давати одне одному прізвиська. Річ у тім, що новоприбулі на Січ залишали своє старе життя за її воротами, не виключенням було і прізвисько.
Вони могли походити від роду занять, які виконував козак, особливостей зовнішності або характеру. З часом ці прізвиська перетворились на прізвища відомі у наш час.
Ось кілька яскравих прикладів таких прізвищ:
Злоба, Кудря, Куц, Худаш, Циба, Щербань, Мовчан, Пророк, Заіка, Раскаряка, Кордун, Чмих, Прядун, Ропкало, Гопкало, Будяк, Вітер, Мороз, Безнос, Безух, Бухало, Шумило, Червонописький, Кривобок, Довгошия, Кирпа, Лисий, Тонконог, Білоножко, Криворучко.
Траплялось так, що козацькі прізвиська утворювались з двох слів. Так виникли унікальні прізвища, які зустрічаються тільки в Україні.
Ось деякі з них:
Убийвовк, Неїжборщ, Недайкаша, Непийвода, Небийбаба, Паливода, Нагнибіда, Перебийніс Верниволя, Закривидорога, Затуливітер, Захватихата, Зачешигрива, Недайвода, Нездійминога, Незовибатько, Неїжмак, Неїжпапа, Нелийборщ, Непийвода, Нетудихата, Неховайзуб, Кадигроб, Обійдихата, Оридорога, Перевернихата, Панибудьласка, Переймивовк, Покиньчереда, Пробийголова, Товчигречка, Убийвовк, Убийкінь, Перервирядно, Непийпиво.