За даними Пентагону, від початку війни ХАМАС проти Ізраїлю терористи, яких підтримує Іран, атакували американські бази й військовослужбовців в Іраку і Сирії понад 40 разів.
Іран є, на думку Державного департаменту США, провідною державою — спонсором тероризму, інформує FREEДОМ.
Як пише Financial Times, без багаторічного фінансування, озброєння і підготовки бойовиків ХАМАС не зміг би почати війну з Ізраїлем.
В Ірану вже більше 128-ми кілограмів збагаченого до 60% урану. Про це повідомили в агентстві Reuters із посиланням на конфіденційний звіт Міжнародного агентства з атомної енергії.
МАГАТЕ вказує — за умови подальшого збагачення урану, цього вистачить на три ядерні бомби.
США визнали Іран країною — спонсором тероризму ще 1984 року. Тегеран відомий підтримкою “Аль-Каїди”, “Талібану”, ХАМАС та інших терористичних угруповань.
Після початку повномасштабної війни Росії проти України Іран активно постачає країні-агресору дрони-камікадзе, які атакують Україну.
За даними української розвідки, попри те, що Росія почала власне виробництво дронів, Тегеран, як і раніше, постачає Москві БпЛА.
“Іран є провідною у світі державою-спонсором тероризму. Сполучені Штати, як і раніше, мають намір використовувати всі наявні засоби для протидії підтримці Іраном тероризму і для зниження можливостей підтримуваних Іраном угруповань здійснювати терористичні атаки”, — із заяви Державного департаменту США.
У відповідь на атаки терористів на американських військових в Іраку та Сирії, Держдепартамент вніс угруповання “Катаїб Саїд аш-Шухада” до списку глобальних терористів, а міністерство фінансів США запровадило санкції щодо шістьох осіб, пов’язаних з угрупованням “Катаїб Хезболла” в Іраку.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Тегеран підтримує ці угруповання за допомогою навчання, фінансування і передових озброєнь, зокрема безпілотників.
“Сьогоднішні дії надсилають сигнал угрупованню “Катаїб Хезболла” та іншим угрупованням, підтримуваним Іраном, що США будуть використовувати всі наявні інструменти, щоб притягнути до відповідальності будь-яких опортуністичних гравців, які хочуть скористатися ситуацією в Газі у своїх цілях”, — наголосив заступник міністра фінансів США по боротьбі з тероризмом і фінансовій розвідці Браян Нельсон.
На Заході побоюються, що Іран може підштовхнути “Хезболлу” до ескалації бойових дій.
США розширили військову присутність у регіоні, відправивши дві авіаносні ударні групи як стримувальний фактор.
“Далі дійсно питання — чи вистачить американської загрози, щоб Іран і “Хезболла” повністю не втрутилися. “Хезболлу” Іран вирощував як “козирну карту” проти Ізраїлю на випадок, якщо Ізраїль завдасть прямого удару по іранських ядерних об’єктах. Якщо вона зараз вступить у війну, то виходить, що всі можливості, десятиліттями побудовані, будуть витрачені заради ХАМАСу. Не факт, що Іран дійсно на це піде”, — зазначив ізраїльський військовий експерт Давид Гендельман.
За словами очільника Міністерства закордонних справ Ірану, Тегеран через “непрямі” канали повідомляв Вашингтону, що не хоче подальшої ескалації війни між ХАМАС та Ізраїлем, пише Financial Times.
Міністр закордонних справ Ірану попередив — якщо Ізраїль продовжить атаки на сектор Газа, то Тегеран розгляне “будь-які можливості”.