“Якщо б було море пива…” – мрійливо співав один популярний співак кінця 1990-х. Будь-який лікар продовжить цю фразу так: нічого хорошого для вашого організму з цього б не вийшло.
Зовсім відмовлятися від пінного напою, втім, теж не варто, адже пиво, якщо воно приготовлено з натуральних продуктів, сприятливо позначається на роботі шлунково-кишкового тракту, покращує обмінні процеси і навіть знижує стрес.
У вживанні пива важлива помірність. Так, на думку лікарів-дієтологів, оптимальна добова доза пива – 300 мілілітрів, тобто невеликий келих. Більше – вже на свій страх і ризик. Наприклад, на думку дієтологів, великі обсяги пива для чоловіків загрожують втратою тестостерону – гормону, який відповідає за «мужність».
До речі, правило помірного вживання стосується не тільки алкогольного, але і безалкогольного пива. Небезпека цього напою в тому, що він володіє високим глікемічним індексом. Це загрожує утворенням атеросклеротичних бляшок і розвитком цукрового діабету другого типу. Категорично не рекомендується пити безалкогольне пиво діабетикам, людям з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, вагітним і людям з нервовими розладами.
Лікарі також не радять пити пиво, якщо ви давно не їли. Вживання цього напою на голодний шлунок може привести до спазмів.