Новорічні свята вже зовсім скоро і можна починати активні приготування. Придивлятися до подарунків, обирати ялинку та планувати весело провести час.
Які свята ми очікуємо взимку 2023-2024 року і коли на нас чекають вихідні та святкові дні, розповідаємо. Як відомо, з 1 вересня 2023 року Україна перейшла на новий церковний календар, тому дати на церковні свята і події змістилися на 13 днів наперед.
Які свята та коли відмічатимемо
День Святого Миколая — 6 грудня. Традиція святкувати день святого Миколая відроджується по всій Україні.Діти пишуть листи та очікують на подарунки. Саме з дня святого Миколая починається цикл різдвяних свят і вважається, що саме Миколай приносить справжні морози. Його вшановують за милосердя і допомогу тим, хто потребує, особливо прихильний він до сиріт.
Святвечір — 24 грудня. На столі у цей вечір має бути, обов'язково 12 страв, це пов'язують з 12 апостолами. Цілий день не можна було нічого їсти, аж до самої трапези. Всі страви мають бути пісні. Чекають усю сім'ю і сідають за стіл з появою першої зірки. За вечерею не можна сваритися та сперечатися. В хаті обов'язково встановлюється Дідух.
Різдво — 25 грудня. Особливе релігійне свято на честь народження Божого Сина. Найбільше зимове свято, коли народився Христос у Вифлеємі. За традицією, у цей день служать три літургії. Діти ходять по хатах з колядками і бажають людям гарного Різдва.
Щедрий вечір — 31 грудня. Це вечір перед Новим роком, коли Бог чує всі бажання і прохання. Готують щедру кутю і багаті непісні страви. Діти щедрують та бажають щастя господарям.
Новий рік — 31 грудня. Красиве зимове свято, яке ми знаємо з дитинства. Заведено відзначати у багатьох країнах гуляннями, святковим столом з багатьма стравами, та ялинкою.
Василія Великого — 1 січня. Перший день нового року. Заведено ходити посівати по хатах з побажаннями багатства та здоров'я. Все зерно збирається і зберігається до першої сівалки. У цей день готують кашу з особливими обрядами.
Водохреще — 6 січня. Українці святкують Йордан, який був освячений Ісусом Христом після його хрещення. Заведено тричі після служби окунутися в ополонці, яку вирубують у формі хреста. Набирають освячену воду і зберігають протягом року. Її дають при хворобах і вмиваються зранку.
Стрітення — 2 лютого. Одне з найбільших свят, яке йде останнім. Пов'язують з зустріччю зими з весною. Святять стрітенську воду і громничну свічку, яка рятує від негоди.
Вихідні дні у 2023-2024 році припадають на 30, 31 грудня, 6 та 7 січня. Додаткові вихідні може надати лише приватний бізнес, раніше святкові дні які припадали на будень, були вихідними, але у зв'язку з воєнним станом - вихідні скасовано.
Нагадуємо, раніше ми писали про весь цикл зимових українських свят за новим календарем. Ознайомтеся, щоб не пропустити жодного у 2023-2024 році.