За словами журналіски Соні Кошкіної, особа, яка поклала квіти, точно знала, де розташовані камери відеоспостереження, і зробила все, щоб їх уникнути.
У Києво-Печерській лаврі на могилу політичного діяча часів Російської імперії Петра Столипіна невідомі поклали букет квітів з літерою "Z", яка стала символом окупантів під час повномасштабного вторгнення.
Про це повідомила українська журналістка Соня Кошкіна на своїй сторінці в Facebook і опублікувала відповідні фото.
"Фото номер один – могила Петра Столипіна в Лаврі. Того самого "самодєржца", українофоба, автора низки політичних репресій. Якого за всі його "діяння" таки застрели в Києві...
Одним словом, дуже "достойна" була людина. Настільки, що на надгробок в Верхній Лаврі (заповідник, який вже зачищено від московських попів) до цього часу іноді приносять квіти.
З "абсолютно випадковою" "Z-символікою на обгортці. Ну, не знайшлося інших обгорток", – зазначила Кошкіна.
За її словами, особа, яка поклала квіти, точно знала, де розташовані камери відеоспостереження, і зробила все, щоб їх уникнути.
У коментарях зауважили, що на обгортці – логотип голандського виробника та оптового постачальника квітів ZENTOO.
"Але дійсно, складаєтся враження, що упаковку ZENTOO явно вибирали з пiдтекстом", – пише Олександр Боровський.
Хто такий Петро Столипін і чому він похований у Києві
На території Києво-Печерської лаври біля Трапезного храму є могила російського політичного діяча Петра Столипіна, якого 1911 року під час замаху було вбито в Оперному театрі в Києві. Сам Столипін у заповіті розпорядився, щоб його поховали у тому місті, де він помре.
Столипін був прем'єр-міністром Російської імперії у 1909-1911. Він проводив жорстку політику на укріплення самодержавства, обмежував права інших народів у Російській імперії. Зокрема, заборонив реєстрацію товариств та видавництв "інородців". До останніх були віднесені й українці.
Водночас Столипін активно заохочував українців переселятися до Сибіру і на Далекий Схід, обіцяючи великі земельні наділи. Таким чином він хотів заселети малолюдні регіони імперії і асимілювати українців на нових землях.
За його спробу запровадити аграрну реформу, деякі українські історики називають Столипіна "реформатором тюрми народів".