Авокадо. Відноситься до продуктів з низьким глікемічним індексом, які вважаються кращими захисниками від розвитку метаболічного синдрому. Жири в авокадо – поліненасичені і мононенасичені жирні кислоти – підсилюють відчуття ситості під час їжі, покращують чутливість організму до інсуліну, зменшують запалення.
Часник. Продукт позбавлений вуглеводів, що збільшують концентрацію глюкози в організмі. При вживанні натщесерце дає ефект зниження цукру в крові. Цибуля надає аналогічний вплив – ймовірно, через дії речовини алліцину, який присутній в овочах.
Вишня. Відрізняючись низьким глікемічним індексом, містять з’єднання антоціанін, відоме властивістю запобігати розвитку діабету, ожиріння.
Листова зелень. Зелені салати, шпинат, листова капуста (кейп), мангольд, зелень ріпи містять велику кількість клітковини і поживних речовин. Два з них, магній і вітамін А, оцінюються вченими як кращі нутрієнти в справі зниження рівня цукру.
Мигдаль. Багато сортів горіхів мають низький глікемічний індекс і не викликають коливань глюкози. Мигдаль виділяють як один з кращих продуктів, що підтримують в організмі роботу механізмів регуляції цукру. Було виявлено, що його споживання обмежує стрибки глюкози після їжі.
Цільні зерна. Кращі джерела вуглеводів для діабетиків. Продукт повільно перетравлюється і допомагає підтримувати стабільний вміст цукру, без зростання. Особливо гарні цілісний овес, перловка, кіноа.
Яйця. Завантажені білком, вони мають нульовий показник глікемічного індексу. За словами вчених, “для людей з діабетом або предіабетом яйця є фантастично здоровим продуктом харчування”.
Кава. Якщо вживається без цукру і вершків, то ефективно сприяє зниженню цукру в крові. Деякі дослідження показують, що регулярне споживання кави може знизити ризик розвитку діабету 2 типу більш ніж на 10%.