У Парку "ХІІ місяців" на Київщині неочікувано прокинувся бабак на ім'я Вікентій. Тваринка вилізла зі свого кубла і озирнулася - відтак, дала знати про ранню весну. Адже, за словами народних синоптиків, раннє пробудження бабака може свідчити про швидке потепління вже у лютому.
Як розповіли у Парку "ХІІ місяців", зранку 26 січня у вольєрі бачили бабака. Тваринка вилізла з кубла і роззирнулася навколо. Річ у тім, що в парку уважно стежать за поведінкою тварини. В не дарма: бабак часто не помиляється у "метеорологічному" прогнозі.
"Гризун, який віщує про прихід весни, цього року дрімав всього декілька тижнів і вже на лапах", — розповіли нам співробітники зоопарку у селі Демидів на Київщині.
Що передбачають бабаки
Традиція стежити за поведінкою бабака з'явилася дуже давно - ще римляни свого часу будили взимку їжаків та бабаків, аби зрозуміти, якою буде погода найближчим часом. У США та Європі з'явилася традиція будити бабака 2 лютого: вирахували, що саме в цей день тварина прокидається від зимової сплячки і виходить зі своєї нори.
За традицією, якщо цей день видався ясним і сонячним, то бабак "побачить свою тінь", він злякається і знову заховається у свою нірку. У такому випадку зима триватиме ще довгих шість тижнів. Але якщо день видасться похмурим, бабак сміливо прогуляється навколо. Ця його прогулянка означає, що скоро і люди святкуватимуть справжню весну.
Для достовірності дослідження не треба намагатися примушувати бабака до тих чи інших дій, слід дати йому якомога більше свободи в "метеорологічному" прогнозуванні. Тож нинішній прогноз бабака може означати, що зимові холоди дуже скоро зміняться весняною погодою.
Також ми дізналися, як почувається найвідоміша левиця Києва на ймення Юна, що постраждала під час масованої ракетної атаки на Київ 2 січня. Тварина потроху видужує, у неї з'явився справжній лев'ячий апетит: Юна з задоволенням споживає м'ясо, рибу та яйця. А от комунікувати з людьми, як і раніше, - боїться: тепер, кажуть зоозахисники, цей страх разом з Юною надовго.