Як повідомили вчені з Нідерландів і США, вживання цільнозернових круп знижує ризик розвитку діабету другого типу.
Фахівці проаналізували дані кількох досліджень харчових звичок та стану здоров’я працівників системи охорони здоров’я. З 200 000 чоловік на цукровий діабет хворіли 12 000.
З’ясувалося, що ризик розвитку захворювання знижується, якщо в раціоні людини постійно присутні якісні повільні вуглеводи. До них відносяться, в тому числі, цільнозернові крупи, овочі та продукти з високим вмістом клітковини.
В результаті їх вживання, як підкреслюють медики, організм виробляє менше інсуліну, що дозволяє уникнути різкого підвищення рівня цукру в крові.
Цукровий діабет другого типу проявляється зазвичай постійною спрагою, частим і рясним сечовипусканням, сухістю шкіри, постійною втомою.
Відомо, що в разі недостатнього контролю діабету підвищується ризик інфаркту міокарда, інсульту, захворювання нирок, імпотенції, порушень зору (аж до сліпоти), гангрени.
Найважливішим фактором зараз вважається ожиріння. Встановлено, що більше 80% з цукровим діабетом 2 типу мають надлишкову вагу. Вважається, що надлишковий вміст жиру порушує здатність організму утилізувати інсулін.