Фанати СРСР часто використовують на користь радянської системи аргумент про безкоштовне житло, яке держава, нібито просто так, дарувала своїм громадянам. Проте реальність була зовсім не такою безтурботною, як про неї іноді згадують.
Про реалії убогого радянського житла розповів блогер Максим Мирович, показавши фотографії того, як насправді жили громадяни СРСР, передає OBOZ.UA.
Люди жили в безкоштовних квартирах на так званих пташиних правах, а у власність квартири отримали лише після розпаду союзу. Це житло неможливо було ані продати, ані обміняти. Крім того, в будь-який момент людей могли звідти виселити.
Знамениті "сталінки" часто згадують, як гарний приклад безкоштовного житла в СРСР, однак зазвичай не наголошують на тому, що на цілу сім’ю була розрахована лише одна кімната. Тобто в комуналці могло жити по 2-4 родини, загалом це від 5 до 25 людей на квартиру.
Цілі "сталінки" могли отримати лише радянські номенклатурники, військові та інший "обслуговуючий апарат".
Коли до влади прийшов Хрущов, він спробував розв’язати житлове питання та заявив, що кожна родина житиме в окремій квартирі. Проте СРСР – це бідна країна, тому можливості побудувати якісне та зручне житло для всіх не було.
По союзу почали масово з’являтися сірі, убогі, дешеві коробки. В квартирах повністю прибрали коридори, опустили стелі з 3 до 2,5 чи 2,3 метрів та об’єднали санвузли. Кухні за своїми розмірами нагадували, скоріше, комори. Єдине що залишили, це мінімально допустиму ширину сходів, щоб можна було без проблем винести труну.
В ці маленькі приміщення заселяли ті ж самі великі родини. На площі 40-45 квадратних метрів з неймовірно маленькими санвузлом та кухнею могли проживати мама, тато, декілька дітей, а ще й бабуся та дідусь.
Те, що в СРСР називали "однокімнатною квартирою", у розвинених країнах вважалося студіями для бідних студентів, а в союзі в таких жили сім’ї щонайменше по 3-4 людини.
Типова радянські вітальна в "хрущовці" – це вузька кімната-пенал, полірована стінка, що займає третину приміщення, диван, телевізор та близько 5-6 квадратних метрів для розміщення цілої великої родини. Навіть якщо уявити, що в квартирі є ще хоча б дві кімнати – це неймовірна тіснота.