Ці учасники запам'яталися на довго.
На тлі можливої дискваліфікації Ізраїля на предмет політичного меседжу видання The Guardian провело власне дослідження та виклало рейтинг з найбільш політизованими піснями конкурсу за всю історію, передає Мета.
Італія 1974. Здавалось би романтична балада Джильйоли Чинкветті точно не мала б бути у цьому рейтингу. Але пісня "Si", у якій виконавиця співає про розрив з коханим збіглася з референдумом про розлучення в країні. Це призвело до заборони композиції на італійському радіо та телебаченні. Тоді Італія навіть відмовилася транслювати Євробачення, хоч представниця посіла 2-гу сходинку, поступившись лише легендарній ABBA.
Греція 1976. Маріза Кох у своїй пісні "Panagia mou, Panagia mou" оплакувала вторгнення Туреччини на Кіпр в 1960-х роках, що обурило турецьку владу і вона цензурувала композиції у своєму телевізійному ефірі.
Туреччина і Норвегія 1980. 1980 рік на Євробаченні відзначився контрастом політичних та культурних заяв Туреччини та Норвегії. Туреччина, переживаючи кризу та дефіцит нафти, здивувала піснею "Petrol" Айди Пеккан, де бензин стає об'єктом любові. Норвегія ж зробила акцент на культурі, виконавши "Sámiid Ædnan" на знак солідарності з саамськими активістами, які голодували біля норвезького парламенту через будівництво дамби гідроелектростанції.
Грузія 2009. Пісня "We Don't Wanna Put In" грузинського гурту Stephane & 3G на Євробаченні 2009 року, що проходив у росії, стала одним з найрезонансніших моментів конкурсу. Її відверто політичний меседж, каламбур з прізвищем путіна та провокаційні елементи викликали бурхливу реакцію та суперечки.
Вірменія 2015. Пісня "Don't Deny" вірменського колективу Genealogy на Євробаченні 2015 року викликала бурхливі дискусії та політичні суперечки. Організатори конкурсу позиціонували пісню як твір про щастя та єднання. Проте Туреччина та Азербайджан розцінили її як політичну заяву, пов'язану з геноцидом вірмен 1915 року.
Україна 2016. Представниця України на Євробачення-2016 Джамала здобула перемогу з піснею "1944", яка розповідала про трагічну депортацію кримських татар радянським режимом у 1944 році. Цей виступ став потужним актом пам'яті та привернув увагу світової спільноти до проблеми окупації Криму. Однак, не всі були задоволені таким меседжем, зокрема, росія, яка посіла тоді 3 місце.
Ісландія 2019. Виступ ісландського гурту Hatari на Євробаченні 2019 року в Тель-Авіві став одним з найяскравіших і найсуперечливіших моментів конкурсу. Пісня "Hatrið Mun Sigra" ("Ненависть переможе") з її нігілістичною техно-пантомімою, кричущими наказами та голосінням у приспіві чітко виражала антифашистську позицію. Гурт Hatari не зупинився лише на музиці. Під час голосування вони розгорнули палестинські прапори, зробивши чітку політичну заяву.
Хорватія 2023. Комедійний рок-гурт "Let 3" представив пісню "Mama ŠČ", де була присутня завуальована критика лукашенка. У музичному відео учасники гурту з'являються на тракторі в костюмах диктаторів, що може розглядатися як натяк на подарунок лукашенка путіну.
Швейцарія 2023. Пісня "Watergun" Ремо Форрера, представника Швейцарії на Євробаченні 2023 року, стала одним із найгостріших антивоєнних виступів на конкурсі, враховуючи контекст російсько-українського конфлікту. Артист чітко висловив свою позицію, співаючи: "Я не хочу бути солдатом/ Я не хочу грати зі справжньою кров’ю…" Виступ швейцарця є прикладом того, як нібито "нейтральні" учасники Євробачення можуть використовувати платформу конкурсу для вираження антивоєнних меседжів, сподіваючись, що аудиторія зможе прочитати підтекст.