Мобільні рейдові групи виявлятимуть «чорних» лісорубів, рибалок і підпільних фермерів.
У зоні відчуження, де заборонена будь-яка діяльність, що не забезпечує режим радіаційної безпеки, почастішали факти браконьєрства. Так, наприкінці 2023 року на території Чорнобильського заповідника правоохоронці виявили незаконну вирубку дерев.
Деревину намагалися вивезти за межі зони. За попередніми оцінками, збитки від цих дій сягають понад 52 мільйони гривень. Поліція відкрила кримінальне провадження.
За дорученням міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця при Державному агентстві з управління зоною відчуження (ДАЗВ) була створена Міжвідомча робоча група.
Як повідомили у Міндовкілля, вона проведе комплексну перевірку даних щодо можливих незаконних дій на території Чорнобильського заповідника, а саме полювання, рубок, розорювання земель для сільськогосподарських потреб, вилову риби та інших правопорушень природоохоронного законодавства.
За результатами перевірок усі факти виявлених злочинів будуть передані правоохоронцям. Нещодавно відбулось перше засідання робочої групи та перший рейд, про результати якого обіцяють поінформувати згодом.
Загалом були створені 32 мобільні рейдові групи, до складу яких увійшли майже 100 працівників та інспекторів Держлісагентства, Держекоінспекції та ДАЗВ. Їм допомагатимуть військові та поліцейські. Рейди з виявлення порушень у Чорнобильській зоні проходитимуть регулярно.
Раніше прикордонники зупинили у зоні відчуження водія вантажівки, який намагався вивезти з Чорнобиля до Києва три тонни кори дерев.