У жінки викрали мобільний телефон та з кредитної картки ПриватБанку списали 28 645 гривень. Вона вимагає фінустанову повернути ці кошти. Однак суд дізнавшись подробиці не став на її бік. Про це вказується у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 25 січня 2024 року.
У січні 2023 року жінка підписала заяву про приєднання до умов та правил надання банківських послуг АТ КБ "ПриватБанк". Їй видали картку з кредитним лімітом 32 тисячі гривень. 10.01.2023 року приблизно о 13:00 у неї викрали телефон та списали кошти у розмірі 28 645 гривень. Вона помітила це не одразу, а лише о 14:11, коли була розблокована картка та списані з неї кошти.
Жінка заблокувала картку "Універсальна" 10.01.2023 р. о 19:02. Вона також зателефонувала на гарячу лінію ПриватБанку та повідомила про вищезазначені події. На наступний день клієнтка відвідала відділення АТ КБ "ПриватБанк" для написання заяви про факт вчинення шахрайських дій. Їй видали нову картку "Універсальна" з прив'язкою до старого номеру рахунку. Також вона звернулась до поліції.
Що вирішив суд?
Жінці відмовили у задоволенні позову. Вона всупереч вимогам законодавства та умовам договору вчинила дії, які дали можливість здійснити відповідні операції з переказу коштів, розблокувавши заблоковану, на момент викрадення телефону, кредитну картку, що є порушенням.
"Отже, відповідальність та ризик збитків від здійснення операції несе сама позивачка, з огляду на наведене, в задоволенні позову в цій частині слід також відмовити. До того ж не надано жодного доказу безпідставного списання банком з рахунку клієнта коштів, крім того, згідно з пунктом 1.24. статті 1 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" помилковим переказом є рух певної суми коштів, внаслідок якого з вини банку або іншого суб'єкта переказу відбувається її списання з рахунку неналежного платника або зарахування на рахунок неналежного отримувача чи видача йому цієї суми у готівковій формі; неналежним отримувачем є особа, якій без законних підстав зарахована сума переказу на її рахунок або видана їй у готівковій формі (пункт 1.23. статті 1 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні"). Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, про відмову у задоволенні позову", - наголосили у суді.