Русифікація і будівництво нових в’язниць: що відбувається на окупованих територіях України (ВІДЕО)
Нові чиновники та в’язниці. У Міністерстві юстиції Росії заявили, що країна-агресор створила 58 пенітенціарних установ на тимчасово окупованих територіях України.
Кремль будує в’язниці, в яких планує незаконно утримувати українців, кажуть експерти. Крім того, в Росії стартує програма, в рамках якої готуватимуть нових управлінців для тимчасово окупованих областей України, інформує FREEДОМ.
Нові чиновники для окупованих українських територій. У Росії запустили магістерську програму “Державне і муніципальне управління”: планують готувати нових управлінців для тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, повідомляють у британській розвідці.
Це ще одне свідчення заходів із русифікації, спрямованих на приведення правових і політичних засад тимчасово окупованих територій України у відповідність до норм Російської Федерації. Інші аналогічні заходи на сьогодні включають розширення російської судової системи, запровадження російської освітньої програми, видачу російських паспортів і будівництво російської телекомунікаційної інфраструктури, — йдеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії.
У Міноборони Британії зазначають, що це рішення може бути пов’язане з планами Путіна щодо створення так званої “нової адміністративної еліти”. Водночас Росія не тільки готує нові кадри, а й будує нові в’язниці.
Русифікація українських територій є тим, що Росія і робить на окупованих територіях. Це є метою окупації цих територій і було б дивно, якби цього не відбувалося. Будівництво різних інституцій пенітенціарної системи для примусового утримання, йдеться і про колонії, і про “міграційні в’язниці”, і про СІЗО, це теж не зовсім новина. На нього виділяють досить великі кошти, і в бюджеті на 2024 рік Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) отримала також збільшення бюджету, — наголошує член експортної ради Центру громадянських свобод В’ячеслав Лихачов.
На сьогодні Росія вже відкрила 58 установ пенітенціарної системи на окупованих територіях. У планах відкрити ще 25 колоній і 6 в’язниць до 2026 року.
В’язниці є домінуючим засобом придушення соціальних змін і підтримки ієрархічної держави, побудованої з метою контролю над іншими. У в’язницях люди піддаються стеженню, домаганням, сексуальним і тілесним наругам, покаранням, експлуатації та тортурам з боку служителів держави: охоронців і персоналу, — акцентує професор Мічиганського університету Керол Якобсен.
Цілком імовірно, що в них розміщуватимуть українців, зокрема й тих, які в окупації відмовилися від російських паспортів.
Є інформація, що частина з цих нових установ будуть так звані “міграційні в’язниці” — спеціальні центри для утримання людей, які не мають російського громадянства. І якщо на території Росії — це центри для утримання так званих “нелегалів”, людей іноземців, які прибувають без законного підґрунтя на території Росії, то в разі окупованих територій йдеться про людей, які відмовляються приймати російське громадянство. І тим самим, з погляду російського законодавства, з погляду окупаційних адміністрацій, вони стають іноземцями, які тривалий термін перебувають на території Росії, — пояснює В’ячеслав Лихачов.
У звіті ООН із прав людини з лютого 2022 року по кінець травня 2023 року задокументовано 864 випадки довільного затримання, 77 страт цивільних бранців і смерть однієї особи внаслідок тортур. Багато хто був затриманий під час так званої “фільтрації” на окупованих Росією територіях України.