U-News » Головне » Майже 25% території України заміновано
Всі новини

Майже 25% території України заміновано

Міністр Ігор Клименко підкреслив, що про повне гуманітарне розмінування не може навіть йтися, оскільки для цього потрібне повне завершення бойових дій.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів у міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки про те, яким чином на сьогодні відбувається розмінування звільнених територій і скільки ще часу знадобиться, аби очистити Україну від наслідків російської агресії. На ці та багато інших питань очільник відомства відповів 4 квітня в інтерв’ю інформагентству "Інтерфакс-Україна".

Ключове запитання — коли

Найбільш непрогнозоване питання, за словами Клименка, це термін, який потрібен для ліквідації наслідків дії російських окупантів із замінування українських земель.

"Складне питання, бо поки тривають бойові дії, спрогнозувати неможливо. Особливо у прифронтових регіонах. От очистимо ми якийсь населений пункт, визначимо його безпечним, а потім знову обстріл. І все починаємо спочатку. Тому тут багато умовностей зараз", — уточнив міністр.

Клименко пояснив, що масштаби замінування залежать від періоду, протягом якого тривала окупація. І додав, що заходи із стабілізації на деокупованих територіях саме і починаються з розмінування, аби туди мали змогу повернутися населення, органи влади, підприємства, у тому числі аграрні виробництва.

Міністр пояснив, що розмінування — це процес, який має загалом три етапи: бойове, оперативне і гуманітарне.

"На бойовому етапі територію розміновують військові, просуваючись фронтом. На оперативному — поліцейські та рятувальники, коли проводять стабілізаційні заходи на деокупованих територіях. Гуманітарне розмінування — це вже повне глибоке очищення як землі, так і акваторій від вибухонебезпечних предметів", — уточнив Клименко.

Проте відразу підкреслив, що про повне гуманітарне розмінування не може навіть йтися, оскільки для цього потрібне повне завершення бойових дій на території країни.

Тож, за словами міністра, наразі терміново готується Державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Відповідає за цей документ Держслужба з надзвичайних ситуацій, куди МВС теж передає інформацію. Однак, на думку очільника МВС, вся інформація, що акумулюється у цьому реєстрі, має ще й верифікуватися Центром гуманітарного розмінування під кураторством Міністерства економіки.

Хто та як забезпечує розмінування

Наразі ДСНС щодня проводить розмінування за допомогою майже 400 одиниць різноманітної техніки.

"Із завершенням зими та стабілізацією погоди відновили роботу машин механізованого розмінування. Таких є 37. Я вже не один раз наводив приклад їх ефективності. Що один день роботи такої машини дорівнює 100 днів роботи вручну. Це суха статистика", — підкреслив Клименко.

І додав, що досить багато допомагають у цій справі міжнародні союзники і партнери, зокрема Японія, котра передає Україні спеціальне обладнання, спецтранспорт та спецекіпірування. Проте ключовим міністр назвав навчання українських піротехніків, обмін досвідом з фахівцями з інших країн. Він підкреслив, що покладатися лише на техніку неможливо, тому після машин території обходять сапери, від фахового рівня яких залежить досить багато, бо права на помилку в них немає.

"Об’єктивно спеціалістів-вибухотехніків не вистачає. У структурі МВС близько 2 тисяч саперів. Це і в ДСНС, і в Нацполіції та Національній гвардії. Плануємо збільшити їх кількість до 2800. Але це ж не просто навчити когось розміновувати. Їх потрібно якісно готувати, екіпірувати та координувати. Це системна робота", — уточнив Клименко.

Він зазначив, що за два роки повномасштабного вторгнення фахівці утілізували понад 780 тисяч вибухонебезпечних предметів, проте під час цих дій загинули 21 працівник ДСНС, а 87 отримали поранення. Тому, як підкреслив очільник відомства, використовуємо у цій справі якомога ширше новітні технології, зокрема дрони, космічні знімки тощо.

Наскільки правильно поводиться населення

Окремо міністр звернув увагу на те, що на мінах досить часто гинуть українські аграрії, які намагаються обробляти свої землі, не дочекавшись дозволу відповідних служб. Крім того, за словами Клименка, дивують й легковажні люди, які ігнорують заборону ходити в ліс, по гриби, купатися у водоймах або рибалити.

"Є й такі, яких згубила цікавість. Вони знаходять міну чи якийсь боєприпас і намагаються його розібрати прямо на місці або ж несуть додому. Навіщо — питання відкрите. Але за цю незрозумілу цікавість люди платяться як здоров’ям, так і життям", — констатує міністр.

Особливо акцентував Клименко на навчанні дітей безпекової грамотності, у тому числі у питання поводження з мінами, які мають вигляд дитячих іграшок, зроблені як пастки та ін. Наразі МВС розпочало разом із всесвітньою дитячою ороганізацією UNICEF мобільні класи безпеки.

"Це такі спеціалізовані автомобілі, оснащені цікавим візуалом про основні правила безпеки. Поліцейські та рятувальники проводять заняття для дітей, розповідають не лише про мінну безпеку, а й про булінг, домашнє насильство, правила дорожнього руху тощо. Вже працює 15 таких мобільних класів. Понад 55 тисяч дітей відвідали ці заняття. Крім мобільних, є ще й стаціонарні клас", — розповів Клименко.

ВАЖЛИВО

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Які 3 способи застосування яблучного оцту здивують навіть досвідчених господарок
51 191
Жінка показала себе після перукарні: люди пишуть, що краще б вона не виходила з дому
30 789
Жовте листя в огірків, помідорів і перців більше не проблема: чим обприскати рослини
28 323
Мама купила 13-річній дочці "милу" піжаму, але дарма не прочитала напис
25 948
Власник забрав наймиліше цуценя з виводка: тепер інтернет сміється з того, що виросло
24 227
Канадка знатно осоромилася, кидаючи букет нареченої
22 920
Комунальники попередили: показники лічильників не прийматимуться без виконання обовʼязкової умови
22 010
Матір залишила телефон без нагляду і лише через місяці дізналася, що накоїли діти
21 736
Жінка несподівано почала роздягатися в аеропорту перед посадкою в літак
18 513
52-річна стюардеса втратила роботу через “екстремальну” зачіску
16 729
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
16 450
60-річний мер надіслав відео своєї мастурбації не туди, куди планував: подробиці курйозу
15 951
Медики назвали найпотужніший природний антибіотик
12 487
Курила і пила: бабусю закрили в супермаркеті на ніч, але вона не розгубилась
0
Курячі ніжки як спецзасіб: як Укрпошта відбивалася від собак їжею
0
Як правильно садити гортензію весною: види та чи підходить для домашньої клумби
0
Що посадити в саду, щоб гризуни обходили його десятою дорогою
0
Катя Осадча похвалилася сталевим пресом після народження трьох дітей
0
Службовий роман: Дженніфер Лопес підозрюють в новій закоханості
0
Зеленський показав відео допиту громадян КНР, які потрапили в полон до ЗСУ на Донбасі
0
Яка квітка-сидерат стане заміною добривам, якщо сіяти її щороку
0
Даша Малахова розлютила обкладинкою з жертвами трагедії в Кривому Розі: що пишуть в мережі
0
ТОП-10 рекомендацій людям, які прагнуть бути успішними та енергійними
0
Що буде, якщо в горщики з домашніми квітами покласти картоплю
0
Безпілотні танки: командир ЗСУ розповів про перспективи на полі бою
0
Медики розповіли, про які хвороби сигналізують біль у грудях та області серця
0
Що робити з борошном, що залишилося після панірування котлет

Для панірування господині переважно використовують борошно. ...

Чи можуть засоби для інтимної гігієни нашкодити здоров’ю вагіни

Разом із акушером-гінекологом розібралися, як зробити ...

Кілька ознак, які викажуть, що партнерові потрібні від вас лише інтимні стосунки

Здається, що ось, нарешті, він знайдений — “той самий” ...