U-News » Здоров'я » Дієтолог назвав найкорисніші трав'яні чаї, які сприяють зміцненню здоров’я
Всі новини

Дієтолог назвав найкорисніші трав'яні чаї, які сприяють зміцненню здоров’я

Зазвичай, трав’яні чаї виготовляють із сушених фруктів, квітів, спецій або трав. Протягом століть вони використовувалися як природні ліки проти різноманітних захворювань.

Які з них є найкориснішими, розкаже РБК-Україна з посиланням на допис дієтолога Олега Швеця у Facebook.

Які чаї найкорисніші для здоров'я

Чаї з трав мають різноманітні чудові смаки, не містять цукру та калорій. Багато трав’яних чаїв також сприяють зміцненню здоров’я, і сучасна наука підтверджує профілактичні та лікувальні можливості деяких з них при розумному використання.

Дієтолог назвав десять трав’яних чаїв, безпеку та користь яких було підтверджено в надійних дослідженнях.

Чай з ромашки

Відомий своєю заспокійливою дією і часто використовується як засіб для поліпшення сну. Дослідження показують, що він дійсно поліпшує якість сну у літніх людей і жінок після пологів. Щобільше, вважається, що ромашка має антибактеріальні, протизапальні властивості та захищає печінку. Згідно з певними дослідженнями, цей чай здатен покращити контроль рівня цукру в крові та полегшити симптоми передменструального синдрому (ПМС).

Чай з м'яти

Найчастіше використовують для підтримки здоров’я травлення. Також він має антиоксидантні, протиракові, антибактеріальні та противірусні властивості. Кілька досліджень показали, що препарати з олії м’яти допомагають полегшити розлад травлення, нудоту, біль у шлунку та інші симптоми синдрому подразненого кишківника.

Разом з цим, вочевидь не можна екстраполювати на м’ятний чай результати досліджень, в яких вивчалася ефективність олії перцевої м’яти. Кількість активного інгредієнта в останній суттєво перевищує його кількість у чаї з м’ятою.

Імбирний чай

Імбирний чай містить велику кількість антиоксидантів і є добре знаним засобом від нудоти. Дослідження показують, що імбир ефективний для полегшення нудоти, особливо на ранніх термінах вагітності, хоча він також може полегшити нудоту, спричинену хіміотерапією в онкології та хірургічним втручанням.

Докази також свідчать про те, що імбир зменшує біль, пов’язаний з менструацією. Крім того, деякі дослідження показують, що імбирні добавки покращують рівень цукру в крові та рівень ліпідів у людей з діабетом.

Каркаде

Окрім яскравого кольору та унікального смаку чай з гібіскусу має цілющі властивості. Хоча результати досліджень лишаються неоднозначними, але частина з них демонструють, що вживання каркаде може сприяти зниженню рівня загального холестерину і атерогенних ЛПНЩ разом із зниженням артеріального тиску.

За результатами іншого дослідження, вживання екстракту чаю з гібіскусу протягом 6 тижнів значно знизило показники окислювального стресу у чоловіків-футболістів. Слід зауважити, що цей чай може взаємодіяти з діуретиками, тому перед його вживанням порадьтеся з лікарем.

Чай з ехінацеї

Популярний засіб проти застуди. Є докази, що ехінацея допомагає зміцнити імунну систему, а отже захищає від інфекцій. Деякі дослідження виявили, що ехінацея може скоротити тривалість застуди або зменшити тяжкість симптомів.

Ройбуш

Одне дослідження показало, що ройбуш може мати протиалергічну дію. За результатами іншого - здатен пригнічувати утворення остеокластів. Це клітини, які руйнують старі кістки, що необхідно для збереження, відновлення та зміни форми скелета. Пригнічення їх утворення може допомогти людям із захворюваннями, що викликають утворення завеликої кількості остеокластів, наприклад, остеопороз. Крім того, деякі дослідження демонструють, що ройбуш також може сприяти нормалізації артеріального тиску і рівню холестерину.

Чай з шавлії

Добре відомий лікувальними властивостями та потенційною користю для здоров’я мозку. Різноманітні дослідження шавлії виявили, що вона поліпшує когнітивні функції людей із хворобою Альцгеймера.

Низка досліджень також говорить про покращення розумових функцій і пам’яті у здорових дорослих після прийому одного з типів екстракту шавлії. Також є певні докази щодо здатності шавлії знизити рівень загального холестерину та ЛПНЩ (атерогенного холестерину).

Чай з меліси

Має легкий, лимонний смак і є корисним для серця. В одному невеликому дослідженні вживання чаю з меліси протягом 6 тижнів покращило артеріальну жорсткість, що є фактором ризику атеросклеротичних серцевих захворювань та інсульту.

Дослідження також виявили, що вживання меліси збільшує кількість природних антиоксидантних ферментів, що допомагають захистити організм від окисного пошкодження. Крім того, в одному огляді зазначається, що меліса може навіть полегшити симптоми депресії та тривоги без серйозних побічних ефектів.

Чай з шипшини

Містить багато вітаміну С і корисних рослинних сполук із протизапальними властивостями. Дослідження виявили, що порошок шипшини допомагає зменшити запалення та покращити симптоми, пов’язані з ревматоїдним артритом та остеоартритом, включаючи біль у м’язах та суглобах.

Крім того, плоди шипшини ймовірно є корисними для контролю ваги, допомагаючи зменшити індекс маси тіла і жир на животі. Хоча це потребує додаткових досліджень.

Чай з пасифлори

Традиційно використовується для усунення тривоги та покращення сну. Результати одного дослідження продемонстрували, що прийом екстракту пасифлори протягом 2 тижнів покращує певні маркери якості сну у людей з безсонням, хоча і без статистичної достовірності у порівнянні з плацебо. Деякі інші дослідження демонструють, що пасифлора допомагає полегшити симптоми тривожності, особливо під час стоматологічних процедур.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Проти тромбів і для серця: названий простий, але корисний квітковий чай
32 735
Таємне батьківство Андрія Данилка: як звуть двох синів співака, хто їх народив і де хлопчики живуть зараз
32 152
Названо чотири знаки зодіаку, які з віком стають ще красивішими: ось у чому їх секрет
31 936
Шукає жінку для стосунків без зобов'язань: чоловік залишив на лавці записку й став "героєм"
22 144
Багатодітна сім’я: кохана Святослава Вакарчука та матір його спадкоємців показала третю дитину – це дівчинка
20 142
В Києві сотні чоловіків "штурмують" ТЦК: командування відреагувало на черги
19 933
Названий по-справжньому шкідливий продукт при високому холестерині
16 799
Лікарі назвали ознаки, які вкажуть на необхідність очистити печінку
16 698
Пасажирка розважила людей у ​​метро танцем на жердині
16 224
Ірина Білик показала свого 24-річного сина від першого шлюбу
15 712
Злодій під час пограбування випав із вентиляційної шахти та "загубив" труси зі штанами – фото
14 280
Більша за машину: у Дніпрі помітили авто, яке везло на даху величезну альтанку
14 249
“Шкідливий” продукт назвали простим засобом для довголіття
12 208
Китай робить війну в Україні вічною – заява держсекретаря США Блінкена
0
Головнокомандувач ЗСУ розкрив кадри ударів по ворожій армії в Донецькій та Запорізькій областях
0
ЗСУ показали бойове застосування високоточних керованих авіабомб
0
98-річна жінка пішки вийшла з окупованої частини Очеретиного
0
Думав, що це шахраї: чоловік ігнорував дзвінки про виграш понад 1 млн у лотерею
0
В Італії сфотографували рідкісний Aston Martin на українських номерах
0
Єва Лонгорія заради порятунку сина вирішила попрощатися з Голлівудом
0
Жерара Депардьє затримали в Парижі через численні звинувачення в сексуальному насиллі
0
У блакитному та червоному кольорі: красива Дженніфер Гарнер на червоній доріжці церемонії
0
Студентка з Великобританії придумала геніальний лайфхак, який допоможе заспокоїти собаку під час феєрверку
0
Які машини краще не купувати: названо “чорний список” проблемних ознак
0
Чому в дизельних двигунах споживання палива менше, ніж у бензинових
0
Відродження легенди. Mazda 6 повернеться на ринок у вигляді електрокара і гібрида
0
Перевірили можливості iPhone 13 у 2024 році! Все ще найкращий «яблучний» смартфон Apple

Хоча з моменту виходу iPhone 13 минуло вже кілька років, ...

Господині розповіли про особливості холодного способу засолювання сала

Солоне сало мусить бути м’яким, щоб тануло в роті. А таким ...

Буде дуже красиво: 5 незвичайних способів пофарбувати яйця до Великодня

Вже зовсім скоро ми будемо переривати Інтернет у пошуках ...