Приблизно 1,5 млн громадян матимуть право бути похованими на Національному військовому меморіальному кладовищі (НВМК) після закінчення війни.
Про це в черговому випуску проєкту “Самохвалов запитує” повідомив заступник директора держустанови «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко.
“Приблизно 1,5 млн громадян мають право бути вшанованими на Національному військовому меморіальному кладовищі”, - сказав Старущенко.
За його словами, зараз кладовище розраховане на 150 тисяч поховань, але закривати його після закінчення війни не планують.
“Зараз кладовище розраховане на 150 тисяч поховань - із них 100 тисяч традиційним методом і 50 тисяч колумбарним похованням. Це кладовище не припинить роботу після нашої перемоги. Є цілий перелік осіб, які можуть бути вшановані на ньому. І це не тільки ті, хто зараз воюють і загинуть під час широкомасштабної агресії. Після того, як закінчиться ця війна, більшість військових, які стануть цивільними, маючи статус учасника бойових дій, пожиттєво матимуть право бути похованими на цьому кладовищі”, - сказав Старущенко.
Він перерахував, кого ще ховатимуть на НВМК.
Він уточнив, що військові поховання на інших цвинтарях країни не будуть включені в єдиний Національний військово-меморіальний комплекс.
“Законом не передбачено злиття з муніципальними чи комунальними кладовищами. Військові можуть бути тільки перепоховані на Національному військовому меморіальному кладовищі. Уже сформовані цвинтарі не стануть частиною НВМК”, - зазначив Старущенко.
Як повідомлялося, у грудні 2023 року Верховна Рада ухвалила закон щодо створення та експлуатації Національного військового меморіального кладовища.