Хвороба Паркінсона характеризується поступовою втратою нейронів у певних частинах мозку.
Основні симптоми хвороби Паркінсона
- Тремор рук, пальців, ступнів у стані спокою;
- уповільненість рухів;
- м’язова жорсткість, яка може призвести до обмеження рухливості та болю в суглобах;
- зміни в ході та рівновазі, що підвищує ризик розвитку травматизму.
Вперше цей розлад виявив та описав англійський лікар Джеймс Паркінсон, на честь якого було названо захворювання. Його характерною особливістю є втрата нейронів через відкладення патологічно зміненого білка, так званого альфа-синуклеїну. Він спричиняє загибель нервових клітин головного мозку, які виробляють дофамін, що призводить до повільної дегенерації.
Лікарі протягом багатьох років припускали, що причиною розвитку хвороби Паркінсона можуть бути проблеми із кишківником. Було помічено, що за кілька місяців до появи перших симптомів пацієнти страждали на запори.
Фахівці з Гельсінкі порівняли зразки калу здорових людей та пацієнтів із хворобою Паркінсона. Виявилося, що в аналізах хворих учасників частіше зустрічалися бактерії Desulfovibrio, ніж в здорових. Саме ці бактерії, які поглинають токсичні сульфати, можуть спричинити хворобу Паркінсона.
На думку експерта, ідентифікація цих бактерій у кишківнику дозволить передбачити розвиток захворювання за 10–20 років до появи.
Експерти нагадують, що рання діагностика та лікування можуть зменшити прояви симптомів та покращити якість життя пацієнта з хворобою Паркінсона.
Дослідження опубліковані у Frontier in Cellular and Infection Microbiology («Кордони клітинної та інфекційної мікробіології»).