Будь-яка їжа складається з білків, вуглеводів та жирів. Білок є будівельним компонентом живих клітин та прискорює їх розвиток та поділ. Якщо людина збільшує споживання продуктів, що містять білок - молоко, сир, - білки відкладаються в організмі, зокрема в мозку.
Навколо мозкового простору накопичується надлишок білка. Його скупчення сприяє розвитку хвороби Альцгеймера. Часте та надмірне вживання жиру тваринного походження, твердих сортів сиру та інших продуктів з великою кількістю білка може суттєво погіршити пам'ять.Бакалея з білого борошна та інші борошняні вироби можуть позначитися на якості пам'яті.
Регулярне споживання таких продуктів може збільшити глікемічний індекс тіла. Співвідношення ваги до зростання має бути в межах норми – у такому разі робота всього організму буде злагодженою. Якщо раціон харчування містить борошняні вироби як окремі страви частіше двох разів на тиждень, це може погіршити роботу мозку. печиво, пироги та тістечка. У домашній кухні ці жири можна отримати зі смаженою їжею або надто жирними продуктами. У кондитерських виробах, що продаються, міститься досить багато рослинної олії. Такі солодощі можуть впливати на пам'ять не на краще.
Заводи-виробники вказують на їх вміст у складі продукту, але замовчують про відсоткове співвідношення. , змушуючи нейрони відчувати перезбудження. Таке становище згубно позначається на нейронних зв'язках, які руйнуються значно швидше. Через це робота мозку порушується та його можливості обмежуються. Цукор, якого достатньо у фруктах, може бути виключений з ранкових напоїв і домашньої випічки. на шлунок.
Через надмірність використання таких приправ, як перець, паприка, сіль та інше, смакові рецептори збуджуються і нейронні зв'язки напружуються для передачі інформації. Нервова система відчуває стрес через жир і підвищення холестерину в крові, і через високий вміст спецій в їжі.