Видання Reuters заявляє, що Україна має півтора місяці, аби уникнути дефолту і домовитися про реструктуризацію державного боргу. Якщо спільне рішення із власниками облігацій на суму 20 мільярдів доларів не буде знайдено до 1 серпня, може статися дефолт.
Економіст, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин озвучив 24 Каналу, що наразі в Україні розглядається два варіанти, як вирішити проблему заборгованості.
Україна пропонує 2 варіанти:
- держава повертає в 2027 році 40% від суми, які кредитори вимагають, останні 60% списуються;
- Україна повертає одразу 40%, а інші – це будуть цінні папери (варанти), які будуть погашатися, виходячи з темпів росту української економіки.
Сьогодні основне питання, яке обговорюється, полягає в тому, яка саме частина боргу буде погашена Україною. На думку економіста, ситуація вирішиться до серпня 2024 року.
Кредитори не впливають на отримання Україною фіндопомоги
Економіст Пендзин нагадав, що подібна ситуація була в Україні в 2015 та 2022 роках. Він запевнив, панікувати не треба, адже борги перед комерційними кредиторами не вплинуть на отримання макрофінансової допомоги від партнерів України.
Економіст наголосив, що українські партнери свідомо говорять, що дають Україні гроші не для того, щоб вона розраховувалась з кредиторами, а для того, щоб існувала, як держава. Тому непорозумінь з приводу того, зі слів Пендзина, що Україна хоче пролонгувати ті 20 мільярдів доларів до 2027 року – не виникає.