U-News » Суспільство » Чи будуть мобілізовувати чоловіків до 25 років: подробиці нового законопроєкту Верховної Ради 
Всі новини

Чи будуть мобілізовувати чоловіків до 25 років: подробиці нового законопроєкту Верховної Ради 

Юнаків без військового досвіду, які раніше були визнані обмежено придатними за станом здоров'я і яким ще не виповнилося 25 років, можуть мобілізувати до війська. Юристи пояснили: попри те, що мобілізаційний вік настає від 25-ти, такі випадки стаються через колізію в законодавстві.

Адже після змін процесу мобілізації та ліквідації категорії "обмежено придатний" до військової служби –люди перейшли зі статусу призовників у статус військовозобов'язаних. Щоб унормувати цей процес, потрібні зміни. Чи вони будуть – журналістка "5 каналу" Лідія Середюк дізнавалася. 

Мобілізувати чоловіків до 25-ти років – можуть. Один із показових випадків – історія сина Ніни Троненко, якою жінка поділилася в соцмережах. За її словами, на вокзалі в Ужгороді працівники ТЦК перевірили документи 22-річного хлопця та видали йому повістку. Після проходження ВЛК його визнали придатним до служби у війську.

"Валентин непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний. Має невиліковну хворобу, яка наразі в стані ремісії. Висновків ВЛК йому не надали, він їх в очі не бачив. Лікар сказала, що раз стан ремісії, то він придатний", – розповіла мати військовослужбовця Ніна Троненко.

У Раді зареєстрували законопроєкт про продовження строку оновлення військово-облікових данихЦе спричинило суспільний резонанс і вже наступного дня в Закарпатському ТЦК запевнили, що діяли у межах закону і пояснили, чому мобілізували цього юнака.

"Особи, яким не виповнилося 25 років та які є військовозобов'язаними, після уточнення військово-облікових даних і проходження медичного огляду підлягають призову та можуть бути призваними на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Громадянин належав до категорії військовозобов'язаних, тож підлягав призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період", – зазначив Закарпатський ОТЦК та СП.

Мобілізації до війська підлягають чоловіки від 25-ти років, згідно з законом, який у квітні цього року підписав президент. Утім, до настання цього віку юнак все одно може бути призваним до війська, якщо належить до однієї із цих категорій чоловіків, які під час навчання у виші проходили військову кафедру та на цей момент не продовжують навчання у магістратурі.

Забрати до війська можуть тих, хто відслужив строкову службу. Військовозобов'язаними можуть бути визнані раніше "обмежено придатними", яких при повторному проходженні ВЛК  визнають придатними до військової служби. 

"Та категорія чоловіків, які отримали військовий квиток на руки через певні обмеження, зараз вони проходять через трансформацію, тобто повторну верифікацію тих захворювань. І в разі, якщо ці вади не підтверджуються, вони можуть стати тією категорією, які призиваються в рамках мобілізаційної кампанії", – розповів військовий експерт, речник генерального штабу ЗСУ (2014-2017) Владислав Селезньов.

Військово-лікарську комісію ці чоловіки зобов'язані пройти впродовж 9-ти місяців після набуття чинності закону про соціальні гарантії військових. Цей термін спливає 4 лютого.

Це правило стосується чоловіків від 25-ти років та тих, кому 25 ще не виповнилося. Щодо мобілізації молодших у суспільства виникло найбільше запитань. А все тому, що через зміни до законодавства про мобілізацію виникла колізія: люди зі статусом "непридатний у мирний час, але обмежено придатний у воєнний" потрапили в категорію військовозобов'язаних. Навіть ті, які не проходили військову службу чи військову кафедру. Натомість визнані придатними до військової служби до 25-ти мобілізації не підлягають.

"Саме в 16 років, коли чоловік вперше стає на військовий облік, він обов'язково проходить військово-лікарську комісію. І саме якщо первинно військово-лікарська комісія визнає первинно за станом здоров'я. Якщо чоловік у нас має деякі проблеми по стану здоров'я, комісія визнає його обмежено придатним. Якщо ми звертаємось до законодавства і порядку видачі військово-облікових документів, такий чоловік одразу отримує замість стандартного приписного, тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. От саме в цьому документі в нас криється вся суть ситуацій, які в нас виникають на сьогоднішній день", – пояснила адвокатка Олена Хоменко.

Верховна Рада може дати відстрочку юнакам до 25-річного віку, які були визнані обмежено придатними, а при повторному ВЛК – придатними до військової служби. Депутати від різних фракцій парламенту зареєстрували законопроєкт, де пропонують перевести цих чоловіків з обліку військовозобов'язаних на облік призовників. В парламентському комітеті з нацбезпеки, оборони та розвідки розповіли, що готові братися за розгляд ініціатив від нардепів.

"Тут є певний елемент соціальної несправедливості, оскільки однолітки, які є призовниками, не підлягають призову до 25-річного віку на військову службу, а ті, які є військовозобов'язаними, оскільки були обмежено придатними – підлягають призову. Я думаю, що парламент розгляне ті законодавчі ініціативи, у тому чисті і наш профільний комітет, і ми ухвалимо рішення, яке буде забезпечувати цю соціальну справедливість", – пояснив член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
На сайті Кабміну також зареєстрована петиція із проханнями внормувати процес мобілізації чоловіків до 25 років, які раніше були обмежено придатними.

5 канал

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
30 558
Медики назвали найкориснішу для здоров’я рибу
22 369
Як позбутися старечого запаху і звідки він з’являється уже після 40 років
21 271
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
20 624
У Мережі висміяли наречену з пишними формами через рвану сукню
16 290
Лікар назвав ягоду, яка провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років
12 331
Жирова хвороба печінки: перші "тихі" зміни в організмі назвали лікарі
12 167
Вийшло не страшно, а смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
11 127
Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників
11 013
Онук вирішив прибрати старий занедбаний гараж бабусі й знайшов там справжній скарб: що там було
10 884
Бабуся у масивних окулярах, яка не пам'ятає свій вік, несподівано стала зіркою мережі
10 877
Що стало з Оксаною Пекун - співачкою, яка заявляла, що "не цікава пресі"
8 441
5 ознак захворювання печінки, які можна виявити на обличчі
7 976
Дрони-камікадзе бійців 24 ОМБр знищили купу техніки окупантів у Часовому Ярі
0
Чоловічий чи жіночий? Куди батькові вести дочку, якщо вона хоче в туалет
0
"Закриті не просто так": жінка під час ремонту знайшла у стіні секретні двері
0
"Стала дуже обережною": Бекхем пояснила свою екстремальну дієту та зізналася, чому не готує
0
Анджеліна Джолі та Бред Пітт знов судяться: що вони не поділили цього разу
0
Гороскоп на завтра 25 листопада: Рибам - несамовита удача, Терезам - вражаюча можливість
0
Як можна перереєструвати автомобіль онлайн та чому можуть відмовити в послузі
0
Можна не платити: водіям вказали на незаконність "популярного" штрафу
0
EL Кравчук ошелешив тим, як звучить його справжнє прізвище, а також розповів, як його насправді звати
0
Молоді, безтурботні й закохані: Марічка Падалко показала, як вони з Лідією Таран виглядали 20 років тому
0
Чому не рекомендовано садити ялину та сосну на подвір’ї
0
Чому досвідчені господарі дуже радять зберігати моркву в піску
0
Чим посипати картопляні кущі, щоб не було колорадського жука
0
Три ознаки "хронічного" чоловіка-зрадника. Розпізнати простіше, ніж ви думаєте

"Хронічного" чоловіка-зрадника, як виявилося, розпізнати ...

Олія зі сковороди бризкає на всі боки під час смаження: як цього позбутися

Приготування їжі на сковороді є улюбленим способом, ...

Які речі потрібно встигнути викинути з оселі до Нового 2025 року, щоб залучити щастя і добробут

Важливим етапом святкування Нового року завжди було ...