U-News » Суспільство » Російські полонені розповіли, навіщо вони прийшли з війною в Україну
Всі новини

Російські полонені розповіли, навіщо вони прийшли з війною в Україну

Росія незаконно утримує понад 14 тис. українців. Серед них — діти, військовополонені та цивільні, заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Москва перешкоджає поверненню не тільки викрадених українських дітей і цивільних, а й військовополонених. А в кремлівських медіа про російських військовослужбовців, які потрапили в полон — мовчать, інформує FREEДОМ.

Кремль роками намагається переконати росіян, що їхня місія – денацифікувати і демілітаризувати українців. Такі цілі так званої “спеціальної військової операції” озвучив Путін після того, як Росія розв’язала незаконну й агресивну війну проти України. Утім, російські військові в ці гасла не вірять і чесно зізнаються — воювати пішли через гроші. Іноді називають і зовсім дивні причини.

“Мета була — переслідував брата забрати додому, щоб живий залишився. Я не мав на меті не звільняти нікого, нічого, просто за братом пішов”, — каже російський військовослужбовець Марк Шишканов.

“У мене родичі всі на Україні воюють. Так, щоб скандалів не було, я і поїхав. І так сварилися і з сусідами, і з зятем”, — розповідає військовослужбовець Микола Тихонов.

Російська пропаганда активно вселяє солдатам, що здаватися в полон Збройним силам України (ЗСУ) не можна. Залякують тортурами та знущаннями, але на відміну від Росії — Україна виконує всі вимоги Женевських конвенцій про поводження з військовополоненими.

На території одного з українських таборів для військовополонених є лазня, пральня і каплиця. Полонені працюють і отримують за роботу гроші. Займаються спортом і відпочивають. Вони отримують посилки та листи від рідних.

До табору часто приїжджають представники гуманітарних організацій, зокрема “Червоного хреста”. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України пояснюють, що кремлівська пропаганда залякує російських військовослужбовців, щоб утримати їх від масової здачі в полон.

“Була істерика, коли взяли в полон. Після бомбардування – контузія, спочатку нічого не розумів… Коли прийшов до тями, пояснили куди потрапив, хлопці поставилися з розумінням, не били, поговорили, заспокоїли. Далі замотали руки, очі й передали іншим хлопцям”, — розповідає російський військовослужбовець Сергій Аніков.

Російська влада докладає значних зусиль, щоб приховати справжні масштаби втрат своєї армії в Україні, як у живій силі, так і в техніці.

За оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), щомісячні втрати російських військ можуть сягати щонайменше 20 тис. осіб убитими та пораненими. Про це на російських телеканалах не розповідають. Не варто розраховувати й на те, що там покажуть хоч частину правди про ситуацію на фронті.

“Те, що показують у нас по телевізору і що коїться тут — дві різні речі. Якби я спочатку знав, що тут відбувається, то я б не пішов. Я не знав, що тут таке коїться… Такі бойові дії. У нас по телевізору такого не показують, а показують, що все нормально, що десь там перестрілка. За весь час, поки дивився телевізор, бачив два рази окоп якийсь взяли”, — розповідає військовослужбовець Іван Булгаков.

Згідно з соціологічним опитуванням американського інституту Геллапа, що спеціалізується на дослідженнях громадської думки, підтримка війни в Росії стрімко знижується.

“М’ясні штурми” — улюблена тактика російських генералів — призводять до постійного дефіциту особового складу, тому і прихована мобілізація в країні не припиняється.

Військовополонені розповідають, що їх відправляли на фронт без проходження медкомісії.

“Було пару повісток по мобілізації. Я по здоров’ю робив собі відстрочки, а через рік – вивели новий перелік захворювань і я зі своїм діагнозом був придатний. У мене був пролапс мітрального клапана — серцева недостатність”, — каже Сергій Аніков.

З червня різко зросла кількість російських солдатів, які бажають здатися в полон через проєкт “Хочу Жити“, повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. Там пояснюють це активізацією бойових дій, особливо в Харківській області. Військові хочуть уникнути долі “гарматного м’яса”.

“Хочу жити” — державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Тут можна знайти всю необхідну інформацію щодо добровільної здачі в полон.

Влада Росії воліє не розповідати про військовополонених, тому для родичів російських військовослужбовців Київ створив ресурс для пошуку зниклих — “Хочу Найти“.

У форму потрібно ввести дані російського військового і залишити заявку в Telegram-боті. Згодом надійде інформація. Якщо військовослужбовець у полоні, то з ним можна зв’язатися.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
32 986
Стюардеси заклеїли рот 69-річній п'яній пасажирці: що вона утнула
31 211
Мережу підкорило відео запальних танців, де вчителька "відривається" разом із учнями
27 037
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
26 755
У відомої співачки репнула сукня на модному показі: вийшло аж занадто пікантно
23 517
Високий холестерин: чотири базові продукти, які допоможуть знизити рівень
21 956
Вібратор став причиною переполоху в міжнародному аеропорту в Празі
17 408
Пара заради сміху зробила ДНК-тест своїм псам, а тепер не знає, що й думати
15 547
Ведучу Марічку Падалко затримали в аеропорту через секс-іграшку
15 075
Викликає рак: названо загрозу популярної харчової добавки
14 556
Симптоми, які вказують на дефіцит тестостерону у чоловіків
14 538
Простий спосіб очищення печінки від токсинів: порада від медиків
12 193
Експерти вказали на п’ять найбільш непотрібних ліків в домашній аптечці
10 988
Трамп призначив Кіта Келлога спеціальним представником з питань України
0
В Туреччині відбувся запуск крилатої ракети Atmaca з підводного човна
0
Лілія Ребрик показала, як змінилася молодша донька за перший рік життя
0
Аліна Гросу запостила нову світлину зі своїм загадковим чоловіком
0
Учасницю "Євробачення 2025" від Грузії вимагають дискваліфікувати: на це є декілька причин
0
Трамп: Фейкові новини, як завжди, знову взялися до справи
0
Як захистити грядки від слимаків: допоможе один будяк
0
Через які помилки можна втратити врожай помідорів
0
Заява вчених спростовує міфи: чи очищають насправді кімнатні рослини повітря
0
Кілька цікавих наукових фактів про чоловіків, які допоможуть краще їх зрозуміти
0
Філософ розповів, з якими людьми найчастіше трапляються чудеса
0
5 заспокійливих чаїв, які можуть побороти симптоми застуди
0
Кардіолог попередив про небезпеку, яку приховує рання весна
0
В який момент покласти м’ясо в воду, щоб бульйон був наваристий

Зварити правильний бульйон — це мистецтво. Опанувати його ...

До чого сниться секс: тлумачення снів за всіма сонниками світу

Секс уві сні – одна з найпоширеніших і водночас ...

Як почистити часник за секунди: секретний трюк з мікрохвильовкою

Часник є незамінним компонентом багатьох страв, роблячи їх ...