U-News » Суспільство » Російські полонені розповіли, навіщо вони прийшли з війною в Україну
Всі новини

Російські полонені розповіли, навіщо вони прийшли з війною в Україну

Росія незаконно утримує понад 14 тис. українців. Серед них — діти, військовополонені та цивільні, заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Москва перешкоджає поверненню не тільки викрадених українських дітей і цивільних, а й військовополонених. А в кремлівських медіа про російських військовослужбовців, які потрапили в полон — мовчать, інформує FREEДОМ.

Кремль роками намагається переконати росіян, що їхня місія – денацифікувати і демілітаризувати українців. Такі цілі так званої “спеціальної військової операції” озвучив Путін після того, як Росія розв’язала незаконну й агресивну війну проти України. Утім, російські військові в ці гасла не вірять і чесно зізнаються — воювати пішли через гроші. Іноді називають і зовсім дивні причини.

“Мета була — переслідував брата забрати додому, щоб живий залишився. Я не мав на меті не звільняти нікого, нічого, просто за братом пішов”, — каже російський військовослужбовець Марк Шишканов.

“У мене родичі всі на Україні воюють. Так, щоб скандалів не було, я і поїхав. І так сварилися і з сусідами, і з зятем”, — розповідає військовослужбовець Микола Тихонов.

Російська пропаганда активно вселяє солдатам, що здаватися в полон Збройним силам України (ЗСУ) не можна. Залякують тортурами та знущаннями, але на відміну від Росії — Україна виконує всі вимоги Женевських конвенцій про поводження з військовополоненими.

На території одного з українських таборів для військовополонених є лазня, пральня і каплиця. Полонені працюють і отримують за роботу гроші. Займаються спортом і відпочивають. Вони отримують посилки та листи від рідних.

До табору часто приїжджають представники гуманітарних організацій, зокрема “Червоного хреста”. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України пояснюють, що кремлівська пропаганда залякує російських військовослужбовців, щоб утримати їх від масової здачі в полон.

“Була істерика, коли взяли в полон. Після бомбардування – контузія, спочатку нічого не розумів… Коли прийшов до тями, пояснили куди потрапив, хлопці поставилися з розумінням, не били, поговорили, заспокоїли. Далі замотали руки, очі й передали іншим хлопцям”, — розповідає російський військовослужбовець Сергій Аніков.

Російська влада докладає значних зусиль, щоб приховати справжні масштаби втрат своєї армії в Україні, як у живій силі, так і в техніці.

За оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), щомісячні втрати російських військ можуть сягати щонайменше 20 тис. осіб убитими та пораненими. Про це на російських телеканалах не розповідають. Не варто розраховувати й на те, що там покажуть хоч частину правди про ситуацію на фронті.

“Те, що показують у нас по телевізору і що коїться тут — дві різні речі. Якби я спочатку знав, що тут відбувається, то я б не пішов. Я не знав, що тут таке коїться… Такі бойові дії. У нас по телевізору такого не показують, а показують, що все нормально, що десь там перестрілка. За весь час, поки дивився телевізор, бачив два рази окоп якийсь взяли”, — розповідає військовослужбовець Іван Булгаков.

Згідно з соціологічним опитуванням американського інституту Геллапа, що спеціалізується на дослідженнях громадської думки, підтримка війни в Росії стрімко знижується.

“М’ясні штурми” — улюблена тактика російських генералів — призводять до постійного дефіциту особового складу, тому і прихована мобілізація в країні не припиняється.

Військовополонені розповідають, що їх відправляли на фронт без проходження медкомісії.

“Було пару повісток по мобілізації. Я по здоров’ю робив собі відстрочки, а через рік – вивели новий перелік захворювань і я зі своїм діагнозом був придатний. У мене був пролапс мітрального клапана — серцева недостатність”, — каже Сергій Аніков.

З червня різко зросла кількість російських солдатів, які бажають здатися в полон через проєкт “Хочу Жити“, повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. Там пояснюють це активізацією бойових дій, особливо в Харківській області. Військові хочуть уникнути долі “гарматного м’яса”.

“Хочу жити” — державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Тут можна знайти всю необхідну інформацію щодо добровільної здачі в полон.

Влада Росії воліє не розповідати про військовополонених, тому для родичів російських військовослужбовців Київ створив ресурс для пошуку зниклих — “Хочу Найти“.

У форму потрібно ввести дані російського військового і залишити заявку в Telegram-боті. Згодом надійде інформація. Якщо військовослужбовець у полоні, то з ним можна зв’язатися.


Читають Коментують
Туристу вдалося таємно зняти Північну Корею зсередини: відео облетіли мережу
50 967
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
49 576
Влучна карикатура на Путіна завірусилася в мережі
30 051
Дружина спіймала чоловіка на зраді завдяки його бажанню отримати знижку при покупках
25 080
У Кошового в прямому ефірі попросили номер Зеленського: комік розгубився і здивував відповіддю
23 830
Путін приїхав на завод із купою охорони: на відео потрапила ще одна дивина
21 502
Онколог назвав головні симптоми, що вимагають негайного звернення до лікаря
18 006
6 напоїв, які варто пити натщесерце для здоров’я і посилення метаболізму
16 899
Мільйони українців живуть за межею бідності: названо суму доходів, яка вказує на зубожіння
15 970
Чоловік вперше за 15 років збрив бороду: реакція доньок ошелешила всіх
14 908
Арабський "шейх" вирішив охолодитись в Україні: курйозне відео з полтавського пляжу
14 468
Три можливих причини інсульту, про які багато людей не здогадуються
13 917
Теща втікача Влада Ями перервала мовчання і публічно висловилася про нього
11 960
Вчені розробили формулу довголіття: звички для профілактики інсульту
0
Фармацевт назвав природні продукти, які запобігають розвитку гіпертонії
0
Даша Квіткова воззʼєдналася з колишнім чоловіком і розповіла що сталося
0
Олег Винник знову почав виправдовувати свою втечу в Німеччину в багажнику авто
0
Має бронь, але хоче служити: зірка "Спіймати Кайдаша" подав заявку в ППО
0
Медики розповіли про користь щоденного вживання родзинок
0
На ці знаки Зодіаку очікують великі фінансові можливості у другій половині липня
0
Чому томати фарбують пальці та як їх відмити: дієвий садівничий спосіб
0
Сергій Притула висловився про навчання 16-річного сина за кордоном і перебування на обліку в ТЦК
0
Прикмети про падіння виделки та ложки: традиції та тлумачення
0
Як позбутися мурах на городі за допомогою бананової шкірки: перевірений спосіб
0
Демографічна катастрофа: Україна втрачає населення
0
Наталка Денисенко вперше прокоментувала розлучення з Федінчиком
0
Чотири навички дорослої жінки, що стирають її вік

Ставлення до життя відбивається на тому, як жінка виглядає ...

Медики назвали види раку, які частіше уражають жінок

Медики назвали види раку, які вражають жінок різного віку. ...

Починають шукати це на стороні: п'ять речей, яких не вистачає чоловікам у шлюбі

Кожній парі здається, що у них точно все буде добре. Але ...