U-News » Суспільство » Російські полонені розповіли, навіщо вони прийшли з війною в Україну
Всі новини

Російські полонені розповіли, навіщо вони прийшли з війною в Україну

Росія незаконно утримує понад 14 тис. українців. Серед них — діти, військовополонені та цивільні, заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Москва перешкоджає поверненню не тільки викрадених українських дітей і цивільних, а й військовополонених. А в кремлівських медіа про російських військовослужбовців, які потрапили в полон — мовчать, інформує FREEДОМ.

Кремль роками намагається переконати росіян, що їхня місія – денацифікувати і демілітаризувати українців. Такі цілі так званої “спеціальної військової операції” озвучив Путін після того, як Росія розв’язала незаконну й агресивну війну проти України. Утім, російські військові в ці гасла не вірять і чесно зізнаються — воювати пішли через гроші. Іноді називають і зовсім дивні причини.

“Мета була — переслідував брата забрати додому, щоб живий залишився. Я не мав на меті не звільняти нікого, нічого, просто за братом пішов”, — каже російський військовослужбовець Марк Шишканов.

“У мене родичі всі на Україні воюють. Так, щоб скандалів не було, я і поїхав. І так сварилися і з сусідами, і з зятем”, — розповідає військовослужбовець Микола Тихонов.

Російська пропаганда активно вселяє солдатам, що здаватися в полон Збройним силам України (ЗСУ) не можна. Залякують тортурами та знущаннями, але на відміну від Росії — Україна виконує всі вимоги Женевських конвенцій про поводження з військовополоненими.

На території одного з українських таборів для військовополонених є лазня, пральня і каплиця. Полонені працюють і отримують за роботу гроші. Займаються спортом і відпочивають. Вони отримують посилки та листи від рідних.

До табору часто приїжджають представники гуманітарних організацій, зокрема “Червоного хреста”. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України пояснюють, що кремлівська пропаганда залякує російських військовослужбовців, щоб утримати їх від масової здачі в полон.

“Була істерика, коли взяли в полон. Після бомбардування – контузія, спочатку нічого не розумів… Коли прийшов до тями, пояснили куди потрапив, хлопці поставилися з розумінням, не били, поговорили, заспокоїли. Далі замотали руки, очі й передали іншим хлопцям”, — розповідає російський військовослужбовець Сергій Аніков.

Російська влада докладає значних зусиль, щоб приховати справжні масштаби втрат своєї армії в Україні, як у живій силі, так і в техніці.

За оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), щомісячні втрати російських військ можуть сягати щонайменше 20 тис. осіб убитими та пораненими. Про це на російських телеканалах не розповідають. Не варто розраховувати й на те, що там покажуть хоч частину правди про ситуацію на фронті.

“Те, що показують у нас по телевізору і що коїться тут — дві різні речі. Якби я спочатку знав, що тут відбувається, то я б не пішов. Я не знав, що тут таке коїться… Такі бойові дії. У нас по телевізору такого не показують, а показують, що все нормально, що десь там перестрілка. За весь час, поки дивився телевізор, бачив два рази окоп якийсь взяли”, — розповідає військовослужбовець Іван Булгаков.

Згідно з соціологічним опитуванням американського інституту Геллапа, що спеціалізується на дослідженнях громадської думки, підтримка війни в Росії стрімко знижується.

“М’ясні штурми” — улюблена тактика російських генералів — призводять до постійного дефіциту особового складу, тому і прихована мобілізація в країні не припиняється.

Військовополонені розповідають, що їх відправляли на фронт без проходження медкомісії.

“Було пару повісток по мобілізації. Я по здоров’ю робив собі відстрочки, а через рік – вивели новий перелік захворювань і я зі своїм діагнозом був придатний. У мене був пролапс мітрального клапана — серцева недостатність”, — каже Сергій Аніков.

З червня різко зросла кількість російських солдатів, які бажають здатися в полон через проєкт “Хочу Жити“, повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. Там пояснюють це активізацією бойових дій, особливо в Харківській області. Військові хочуть уникнути долі “гарматного м’яса”.

“Хочу жити” — державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Тут можна знайти всю необхідну інформацію щодо добровільної здачі в полон.

Влада Росії воліє не розповідати про військовополонених, тому для родичів російських військовослужбовців Київ створив ресурс для пошуку зниклих — “Хочу Найти“.

У форму потрібно ввести дані російського військового і залишити заявку в Telegram-боті. Згодом надійде інформація. Якщо військовослужбовець у полоні, то з ним можна зв’язатися.


Читають Коментують
Знайдений овоч, який очищає організм від токсинів, цукру і холестерину
35 277
Маленький хлопчик прославився завдяки кумедній промові на весіллі мами
23 379
Чи то підбори, чи то ходулі: дивне взуття Путіна насмішило мережу
22 602
Ось справжня Юлія Володимирівна: в мережі завірусилося смішне відео з Тимошенко
14 136
"Руки за голову": Путін відчитав дітей під час відеодзвінка
14 023
Шість ранніх ознак того, що печінку вже пошкоджено через алкоголь
13 604
За станом рук можна визначити рівень холестерину
11 527
Вчені назвали ягоди та овочі, які захищають організм від раку
11 234
Вчені показали птаха, який настільки дивний, що деякі люди не вірять, що він існує насправді
10 892
Названо 3 кращі продукти для швидкого позбавлення організму від токсинів
10 849
Фахівці з’ясували, людям із якою групою крові не можна вживати алкоголь
10 510
Як розпізнати підвищений рівень холестерину: медик називає попереджувальні знаки
10 162
Лікарі порадили вживати три продукти, щоб прибрати жир на животі
10 037
Чоловік піймав неймовірного гігантського хижака на Харківщині: вражаюче відео
0
Буде біда - де ні в якому разі не можна тримати ключі від будинку
0
Ґатунок та колір – не головне: як правильно обирати якісне борошно
0
Кому зі знаків Зодіаку слід бути обережним з грошима сьогодні, 3 липня 2025
0
Городники розповіли, що робити, якщо на редисці зʼявились дрібні дірки
0
Сприятливий день для важливих зустрічей: гороскоп для кожного знаку зодіаку на 3 липня
0
Українець викликав патрульних і заявив, що у нього “вкрали совість”
0
Занурення від спеки: українець став зіркою дня, охолоджуючись у фонтані
0
Страждати не будуть: ці знаки Зодіаку починають етап зцілення
0
Чому компост не зріє роками: причина, яку легко усунути за лічені дні
0
Названо продукт, який разом із алкоголем шкодить печінці
0
85-річного Аль Пачіно зафіксували під час поцілунку набагато молодшої жінки
0
Підвищує ризик інсульту та шкодить серцю: кардіолог звернув увагу на певний напій
0
Навіщо залишати оцет у туалеті на ніч: очікуйте на неймовірний ефект

Дуже часто унітаз покривається жовтизною з внутрішньої ...

Оргазм - все, що його цікавить: коли старанність партнера перетворюється на тиск

У сучасному сексуальному світі ми звикли чути про ...

Секс не головне? Чи може пара бути щасливою без інтимною близькості

Близькість у парі асоціюється передусім із сексом, але не ...