U-News » Суспільство » Російські полонені розповіли, навіщо вони прийшли з війною в Україну
Всі новини

Російські полонені розповіли, навіщо вони прийшли з війною в Україну

Росія незаконно утримує понад 14 тис. українців. Серед них — діти, військовополонені та цивільні, заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Москва перешкоджає поверненню не тільки викрадених українських дітей і цивільних, а й військовополонених. А в кремлівських медіа про російських військовослужбовців, які потрапили в полон — мовчать, інформує FREEДОМ.

Кремль роками намагається переконати росіян, що їхня місія – денацифікувати і демілітаризувати українців. Такі цілі так званої “спеціальної військової операції” озвучив Путін після того, як Росія розв’язала незаконну й агресивну війну проти України. Утім, російські військові в ці гасла не вірять і чесно зізнаються — воювати пішли через гроші. Іноді називають і зовсім дивні причини.

“Мета була — переслідував брата забрати додому, щоб живий залишився. Я не мав на меті не звільняти нікого, нічого, просто за братом пішов”, — каже російський військовослужбовець Марк Шишканов.

“У мене родичі всі на Україні воюють. Так, щоб скандалів не було, я і поїхав. І так сварилися і з сусідами, і з зятем”, — розповідає військовослужбовець Микола Тихонов.

Російська пропаганда активно вселяє солдатам, що здаватися в полон Збройним силам України (ЗСУ) не можна. Залякують тортурами та знущаннями, але на відміну від Росії — Україна виконує всі вимоги Женевських конвенцій про поводження з військовополоненими.

На території одного з українських таборів для військовополонених є лазня, пральня і каплиця. Полонені працюють і отримують за роботу гроші. Займаються спортом і відпочивають. Вони отримують посилки та листи від рідних.

До табору часто приїжджають представники гуманітарних організацій, зокрема “Червоного хреста”. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України пояснюють, що кремлівська пропаганда залякує російських військовослужбовців, щоб утримати їх від масової здачі в полон.

“Була істерика, коли взяли в полон. Після бомбардування – контузія, спочатку нічого не розумів… Коли прийшов до тями, пояснили куди потрапив, хлопці поставилися з розумінням, не били, поговорили, заспокоїли. Далі замотали руки, очі й передали іншим хлопцям”, — розповідає російський військовослужбовець Сергій Аніков.

Російська влада докладає значних зусиль, щоб приховати справжні масштаби втрат своєї армії в Україні, як у живій силі, так і в техніці.

За оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), щомісячні втрати російських військ можуть сягати щонайменше 20 тис. осіб убитими та пораненими. Про це на російських телеканалах не розповідають. Не варто розраховувати й на те, що там покажуть хоч частину правди про ситуацію на фронті.

“Те, що показують у нас по телевізору і що коїться тут — дві різні речі. Якби я спочатку знав, що тут відбувається, то я б не пішов. Я не знав, що тут таке коїться… Такі бойові дії. У нас по телевізору такого не показують, а показують, що все нормально, що десь там перестрілка. За весь час, поки дивився телевізор, бачив два рази окоп якийсь взяли”, — розповідає військовослужбовець Іван Булгаков.

Згідно з соціологічним опитуванням американського інституту Геллапа, що спеціалізується на дослідженнях громадської думки, підтримка війни в Росії стрімко знижується.

“М’ясні штурми” — улюблена тактика російських генералів — призводять до постійного дефіциту особового складу, тому і прихована мобілізація в країні не припиняється.

Військовополонені розповідають, що їх відправляли на фронт без проходження медкомісії.

“Було пару повісток по мобілізації. Я по здоров’ю робив собі відстрочки, а через рік – вивели новий перелік захворювань і я зі своїм діагнозом був придатний. У мене був пролапс мітрального клапана — серцева недостатність”, — каже Сергій Аніков.

З червня різко зросла кількість російських солдатів, які бажають здатися в полон через проєкт “Хочу Жити“, повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. Там пояснюють це активізацією бойових дій, особливо в Харківській області. Військові хочуть уникнути долі “гарматного м’яса”.

“Хочу жити” — державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Тут можна знайти всю необхідну інформацію щодо добровільної здачі в полон.

Влада Росії воліє не розповідати про військовополонених, тому для родичів російських військовослужбовців Київ створив ресурс для пошуку зниклих — “Хочу Найти“.

У форму потрібно ввести дані російського військового і залишити заявку в Telegram-боті. Згодом надійде інформація. Якщо військовослужбовець у полоні, то з ним можна зв’язатися.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Робітники випадково відремонтували кухню не в тому будинку: як відреагувала господиня
45 581
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
39 435
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
38 712
Блогерка мало не залишилася за кордоном через нове обличчя: фото до і після пластики
24 822
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
20 757
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
15 123
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
15 018
Сміливо: 50-річна телезірка у сукні з прозорою спідницею вийшла у світ
14 832
Хлопчик з мему "Скоро вже буде Паска" виріс, і ось як він виглядає зараз
13 463
Лікар назвав напій, ефективний від підвищеного тиску і холестерину
13 040
Пуповину перерізала ножицями для брів: жінка не знала, що вона вагітна, поки не народила
12 837
Вчені назвали напій, який запобігає серцевим нападам, інсультам і закупорюванню вен
12 190
Це не горілка: найгірший алкоголь, який часто вживають українці
11 629
Чому зав’язь огірків жовтіє і сохне і як вирішити цю проблему
0
Викидати заборонено: що робити із залишками паски після Великодня
0
Як виявляється рак кишечника: звертайте увагу на здуття живота
0
Найменша квадроберка в Україні: як виглядає дівчинка-собачка
0
Чи можуть чоловіки оформити паспорт за кордоном?
0
Чи прийде довгоочікуваний мир вже до кінця тижня?
0
Лікарі назвали овочі, які підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера
0
Вчені назвали три продукти для поліпшення роботи головного мозку
0
Зірка "Кварталу 95" Кошовий із "глазурʼю" на лисині оскандалився дивним привітанням на Великдень
0
Астрологиня назвала знаки зодіаку, під якими народжуються найбагатші люди планети
0
Це не горілка: найгірший алкоголь, який часто вживають українці
0
Анна Саліванчук зізналася, навіщо вийшла заміж за експродюсера Студії Квартал 95
0
Ці знаки Зодіаку приречені на скандали: найгірші пари по гороскопу, які не будуть щасливими разом
0
Чому краще виходити заміж за зрілого чоловіка: основні переваги

Вже ніхто не дивується різниці у віці між партнерами. ...

Через ці 4 шкідливих фрази дитина може вирости вашим ворогом

Гадаєте, що насуплені брови і зціплені зуби — найкращий ...

Навіщо досвідчені господині обливають сирокопчену ковбасу окропом: слушна порада

Не варто дивуватися, якщо ви побачите, як господиня чи ...