Вт, 01 квітня 2025
U-News » Відео » Російський “Газпром” зазнає збитків та скоро потребуватиме дотацій
Всі новини

Російський “Газпром” зазнає збитків та скоро потребуватиме дотацій

Росія змушена піднімати ціни на газ для населення, щоб збільшити доходи. З 1 липня газ подорожчає більш ніж на 11%, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

На їхню думку, таким чином “Газпром” хоче компенсувати збитки, спричинені відходом компанії з європейського ринку, інформує FREEДОМ.

2023-й став першим за 25 років збитковим роком для “Газпрому”. Чисті фінансові втрати компанії склали 7 млрд доларів. Аналізуючи звіти газового монополіста за підсумками минулого року, експерти Financial Times дійшли висновку, що до 2035 року компанія зможе експортувати лише третину довоєнного обсягу газу. Крім зниження експорту, “Газпром” також зіткнувся й зі зносом своєї енергетичної інфраструктури. Її ремонт залежить від західних комплектуючих, на які діють серйозні обмеження. У виданні вважають, що все це призведе до того, що компанія перестане фінансувати російський держбюджет та сама потребуватиме дотацій.

“Компанія проситиме: “Лібералізуйте внутрішні ціни на газ або випишіть нам великий чек і перестаньте обкладати нас податками… Перестаньте сподіватися на те, що ми фінансуватимемо уряд — уряд сам має нас підтримувати”, — сказав учений Гарвардського університету, експерт енергетичного ринку Крейг Кеннеді в коментарі Financial Times.

Зниження прибутку “Газпрому” насамперед пов’язане з відмовою європейських країн закуповувати російський газ. Інформаційна кампанія ЄС, спрямована на зниження залежності від російських енергоресурсів, призвела до падіння частки РФ на європейському ринку з 40% у 2021-му до 8% у 2023-му. Євросоюз планує повністю відмовитися від російського газу до 2027 року. Не останню роль у цьому зіграє перекриття трубопроводу, що проходить через територію України та постачає газ до Європи. 31 грудня 2024-го термін контракту між Москвою та Києвом про транзит добігає кінця.

“Європейська газотранспортна мережа досить розвинена для того, щоб до кінця року задовольнити всіх після того, як закінчиться газотранспортний контракт. Так, це буде істотно дорожче, ніж російський газ, тому що від самого початку була ціна, набагато лояльніша для цих країн з боку Росії. Але ніякого глобального дефіциту ресурсу, зупинки економіки й замерзання Європи, як це любить у своїх роликах демонструвати Росія, 100% не буде”, — сказав президент асоціації “Газові трейдери України” Андрій Мизовець.

Після витіснення з європейського ринку, Москва покладала великі надії на Китай. КНР імпортує близько 23 млрд кубометрів газу щорічно. Але це лише дев’ята частина довоєнного російського експорту в Європу. Кремль активно веде переговори про збільшення поставок, але Пекін не зацікавлений виділяти занадто велику частку свого ринку Росії. Також КНР наполягає на зниженні ціни попри те, що вона вже й так на третину нижча за європейську. Крім цього, Росія нарощує газову співпрацю з Іраном для подальшого експорту до Індії та Пакистану, але експерти стверджують, що великої вигоди від цього Кремль не отримає.

“Усі країни цього регіону дуже добре вміють торгуватися. І знаючи становище Росії, я більш ніж упевнений, що умови, на які зможе погодитися Іран, дуже сильно не сподобаються росіянам. Плюс передача, ще далі транспортування цього газу до Індії — це дуже тривалий процес у дуже нестабільному насправді регіоні. Тому я думаю, що цей процес не увінчається успіхом”, — сказав Мизовець.

Зменшення поставок трубопроводами Росія хоче компенсувати поставками скрапленого газу морськими шляхами. У 2023-му РФ експортувала 33 млн тонн СПГ, до 2027-го планує збільшити цю цифру до 56 млн. У листопаді 2023-го США наклали обмеження на низку компаній і суден, причетних до російських СПГ-проєктів. Пізніше в 14-му санкційному пакеті Євросоюз заборонив використовувати об’єкти ЄС для перевалки російського СПГ у треті країни. Аналітики стверджують, що це не зможе завдати нищівного удару по галузі, але зменшить значні доходи, які Росія отримує від продажу та транспортування СПГ.

Раніше економічний оглядач і публіцист Максим Блант розповів, що після втрати європейського ринку російський “Газпром”, який завжди був одним із найбільших платників податків РФ, став глибоко збитковою компанією.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Двійника Зеленського знайшли в TikTok: як виглядає копія президента
48 088
Відома співачка повертається на сцену через 10 років після викрадення та зґвалтування
36 829
Сміялись всі: як мільйонер потрапив у незвичну ситуацію на пляжі
32 969
Підвищений холестерин. Декілька натуральних способів очистити судини
30 682
Як позбутися старечого запаху і звідки він з’являється уже після 40 років
25 060
Онколог перерахувала кращі продукти для оздоровлення кишечника
24 407
Лукашенко виступив на інавгурації в піджаку з плямами: де його замастили
22 200
Принизили, зарахувавши Козловського в бригаду НГУ: Кондратюк розповів про ганьбу зі співаком
21 965
Яценюка затролили в мережі після слів про готовність служити в ЗСУ
20 979
Затриманий утік із кімнати допиту поліції, пробивши стіну ногами: відео стало вірусним
15 196
Що відбувається з організмом при вживанні часнику, розповіли медики
14 670
Частину пенсіонерів звільнили від сплати за комунальні послуги: кого це стосується
13 613
В Україні посилюють правила перевірки лічильників: що зміниться для споживачів
13 330
Лікар перерахувала продукти, від яких краще відмовитися після 50 років
3
Важливо запам'ятати всім вірянам: що не можна робити в церкві
0
Універсальний багаторічник, який поєднується з півоніями, ірисами та хостами
0
Медики порадили, як знизити ризик раку і швидко схуднути: 6 дієвих кроків
0
Гороскоп на квітень 2025: лише один знак зодіаку набереться сміливості і радикально змінить своє життя
0
Джесіка Альба у крихітному бікіні посвітила стрункою фігуркою на відпочинку з принцем
0
Зіркова родина Бекхемів майже у повному складі влаштувала вечірку в елегантних образах
0
Як захистити свою присадибну ділянку від змій і вужів: найкращі поради
0
"Мене понесло": чому дружина Кошового хотіла з ним розлучитися
0
Як боротися з попелицею на калині: безпечні дієві методи
0
Добриво з двох простих компонентів для рясного цвітіння орхідеї
0
Не викидайте бадилля з помідорів: воно може допомогти огіркам та кабачкам
0
Євген Кошовий похизувався стрімким схудненням і розкрив, як йому це вдалося
0
Що місце побачення може розповісти про наміри вашого коханого

Чоловіки відомі своєю прагматичністю і передбачливістю. Але ...

Дивний продукт, який можна додати до ранкової кави за в’єтнамським рецептом

Якщо ви любитель покавувати, то певно вже пробували ...

Сало, яке можна їсти без хліба: дивовижний рецепт, просто тане у роті

Закуски з м’яса та сала - важлива частина святкового столу ...