Сполучені Штати Америки ввели санкції проти компанії-перевізника з Об’єднаних Арабських Еміратів, чий флот налічує 18 кораблів. Санкції ввели у зв’язку з порушенням обмеження цін на нафту.
Експорт російської нафти — це важлива частина бюджету держави-агресора. І вже в грудні 2023 року, за даними Міжнародного енергетичного агентства, зафіксовано доволі суттєве зменшення доходів Кремля від експорту російської нафти, повідомляє FREEДОМ.
Наприкінці 2023 року російські доходи від продажу нафти впали до найнижчого рівня за останні шість місяців. Падіння цін не змогло компенсувати навіть збільшення поставок за кордон, повідомило Міжнародне енергетичне агентство. Для російського бюджету доходи від видобутку та експорту нафти є ключовими, особливо в умовах війни проти України та необхідністю підтримувати соціальні витрати напередодні, так званих, президентських виборів у березні. Тому Кремль намагається будь-якими шляхами обійти санкції, введені щодо нафтової галузі. Західні партнери України, своєю чергою, роблять усе можливе, щоб цьому перешкодити.
Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо 17 суховантажів і нафтоналивних танкерів, які ходили під прапором Ліберії. Вони перевозили російську нафту з порушенням встановленої стелі цін. Також під санкції потрапила судноплавна компанія з Об’єднаних Арабських Еміратів. Саме їй, за даними Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США, належать судна, щодо яких ввели обмеження.
До рішення країн Заходу не приєдналися Китай та Індія, куди Росія після введення обмежень перенаправила близько 90% експорту. Постачання сирої нафти з РФ до Китаю у 2023 році становило понад 107 млн тонн, повідомило агентство Reuters із посиланням на дані китайської митниці. Це рекордний обсяг поставок палива в історії відносин Китаю і РФ і він набагато більший, ніж в інших експортерів нафти в Китай — Саудівської Аравії та Іраку.
Поки західні союзники України продовжують шукати шляхи обмежити експорт російської нафти, у самій РФ горять нафтобази. У порту Усть-Луга під Санкт-Петербургом у ніч на 21 січня спалахнула пожежа на нафтовому терміналі. Комплекс в Усть-Лузі переробляє газовий конденсат на нафту, авіагас і газойль, нафтопродукти звідси відвантажуються на закордонні ринки. У 2022 році об’єкт переробив майже 7 млн тонн газового конденсату. Тепер роботу термінала довелося зупинити.
19 січня 2024 року в місті Клинці Брянської області згоріло чотири резервуари з паливом загальною вагою понад 3 тис. тонн. Пожежу гасили дві доби. Загалом за останні п’ять днів на нафтогазових об’єктах Росії сталося три пожежі.