Будь-які плоди з городу чи саду можна заготовити на зиму.
Влітку варто спробувати засушити чорнослив, щоб зберегти смак та корисні властивості. Як саме це зробити, підготувала Gazeta.ua.
Сушити можна будь-які сорти слив. Але найкраще тримають форму тверді та щільні на дотик плоди. Важливо обирати дозрілі, без пошкоджень і гнилі. Нестиглі плоди не годяться для сушіння.
Підготовка
Спочатку правильно розсортуйте плоди на великі і малі. Помийте і витріть паперовими рушниками.
Проведіть процедуру бланшування слив, щоб очистити поверхню від воскового шару.
Для цього закип'ятіть воду. В один літр кип'ятку додайте чайну ложку харчової соди. Покладіть сливи у цей розчин на 20 секунд. Плоди мають бути повністю покриті водою. Шкірка від перебування в окропі повинна потріскатися. Це сприятиме кращому випаровуванню рідини.
Далі промийте сливи у чистій, проточній воді і ретельно знову витріть паперовими серветками.
Чи можна сушити сливу з кісточкою
Якщо сливи дуже великі, краще розрізати їх на половинки і видалити кісточки. Якщо ж плоди середні або маленькі, то їх сушать цілими, не видаляючи кісточки.
Як сушити чорнослив на сонці
Щоб приготувати чорнослив без сушарки, можна висушити сливи на вулиці під сонячним промінням.
Сливи викладіть або на решітки, або у коробки, які добре провітрюються, і винесіть на сонце. Плоди повинні сушитися зранку до вечора упродовж чотири-шість днів. Термін залежатиме від погодних умов. На ніч їх заносьте у приміщення. Вранці виносьте знову лише тоді, коли вже спаде роса.
Після цього терміну плоди потрібно буде ще досушити три-чотири дні в тіні.
Як сушити сливи в духовці
Деко застеліть пекарським папером. Сливи викладіть одним шаром. Розрізані плоди кладіть розрізом донизу.
Сушіть у кілька етапів. Спочатку деко зі сливами поставте в духовку на п'ять годин за температури +50 градусів. Потім буде другий етап – шість годин за температури +70 градусів. І третій етап – доведіть чорнослив до готовності за температури +75+80 градусів.
Між цими етапами потрібно діставати деко, перевертати сливи і давати їм повністю охолонути до наступного етапу.
Як зберігати
Готові сухофрукти повинні стати пружними та твердими. Вони не повинні липнути до рук або розсипатися при здавлюванні.
Зберігати чорнослив можна протягом року подалі від продуктів з різким запахом.
Ємності з сухофруктами – скляні банки, пластикові контейнери або пакети, тримайте в холодильнику. Якщо продукт вийшов в'яленим, то його слід зберігати у морозильній камері.
Зараз триває сезон малини. Її цінують за аромат, смак і користь. Якщо малина нічим не оброблена, то ягоди не мийте перед замороженням. Вони вберуть рідину і розмокнуть. А це вплине на якість у майбутньому, радить шеф-кухар Євген Клопотенко.
Якщо купували малину в супермаркеті чи на ринку, то перекладіть по дві-три жмені в друшляк. Помийте під холодною водою. Потім викладіть ягоди на паперовий рушник. Бажано - в один шар. Так швидше просохне. Залиште на чотири-п'ять годин. Після цього починайте заморожувати.