Лише 15 спортсменів із росії візьмуть участь в Олімпійських іграх у Парижі під нейтральним прапором.
Російський уряд розглядає цю заборону як посилення протистояння із західними країнами, пише The New York Times.
Більше 10500 спортсменів з приблизно 200 країн візьмуть участь в Олімпійських іграх у Парижі, але тільки 15 з них — росіяни. Спортсмени виступатимуть без російського прапора чи державного гімну.
️Державні ЗМІ росії не приділяють цій події особливої уваги, виняток — критика Заходу. У російських новинах час від часу з’являлися новини про погану очистку Сени, яка наповнена стічними водами. А спортивні коментатори ЗМІ обурювалися тим, що олімпійський факел ніс трансвестит, що суперечить «традиційним цінностям».
Російський уряд представив рішення МОК про заборону росіянам брати участь в Олімпійських іграх як частину наративу про те, що росія залучена в екзистенційне протистояння із західним альянсом, що прагне принизити країну. Такої ж риторики дотримується путін, щоби посилити націоналістичні настрої всередині країни.
«Ніхто не хоче визнавати справжню причину заборон для участі росії в Олімпіаді. Причина — війна», — сказав співзасновник сайту sports.ru Дмитро Навоша, який емігрував після початку військових дій в Україні. В росії, за його словами, «цей факт просто приховується та інтерпретується як “Заходу не подобається росія, тому нас нікуди не пускають”»
Проте Кремль наполягає на тому, що рішення про заборону участі росії в Олімпіаді продиктоване американським лицемірством. «Тепер ми змішуємо спорт та політику? “А як же американці, які вторглися до Іраку, а пізніше – до В’єтнаму”, – сказав в інтерв’ю спортивний коментатор Дмитро Губернієв, натякаючи на те, що міжнародна спільнота не наклала санкції на Америку.
️Міжнародний Олімпійський Комітет також заборонив акредитовувати на Ігри російських та білоруських чиновників. Це рішення ще більше розлютило Кремль. В росії розгорнулася кампанія громадського тиску, спрямована на те, щоб переконати спортсменів відмовитись від участі у змаганнях.
Щонайменше 20 російських спортсменів, які пройшли кваліфікацію та відповідали критеріям для участі у змаганнях, відмовилися від поїздки або через те, що Федерація на них натиснула, або з солідарності до інших спортсменів, яким МОК не дав добро.
Україна активно виступала проти участі деяких спортсменів в Олімпіаді. Наприклад, вона закликала Міжнародний олімпійський комітет усунути від Ігор 18-річну російську гімнастку Анжелу Бладцеву. Українських чиновників не влаштувало те, що минулого року Бладцева брала участь у змаганнях у Краснодарі на тлі провоєнного символу «Z» та гасла «Ми своїх не кидаємо». У результаті стрибуння на батуті таки візьме участь в Іграх у Парижі.
Бойові дії в Україні призвели і до інших розбіжностей щодо участі росії в Олімпійських іграх. Так, провоєнні блогери розкритикували владу Санкт-Петербурга за пропозицію про грошову винагороду для спортсменів, які здобули перемогу на Олімпійських іграх. Блогери назвали це зрадою. “Ми буквально збираємо по копійці всією країною, щоб підтримати бійців, у той час як вони нагороджують зрадників”, – написав один провоєнний блогер із 257 тисячами передплатників у Telegram.