В Україні нерідко автомобілісти прагнуть підкреслити свою індивідуальність, “прокачавши” свої машини на власний розсуд.
Серед таких “апгрейдів” і використання тонування. Деякі водії використовують його не тільки як модний атрибут, а й як ефективний засіб захисту від палючого сонця влітку.
Незалежно від мотивів і причин не варто забувати про існуючі вимоги та обмеження на тонування вікон автомобіля в Україні. Інакше можна отримати великий штраф і навіть позбутися прав.
Юристи звертають увагу, що п. 2.2.4 ДСТУ 5727-88 дозволяють тонувати лобове скло таким чином, щоб його рівень світлопропускання був не нижчим за 75%. Для решти вікон допускається показник на рівні до 70%. Дзеркальне тонування, де б то не було, заборонено повністю.
Якщо поліція виявить, що водій таким чином порушив ПДР, то може притягнути його до адміністративної відповідальності за ст.121 КУпАП. На перший раз штраф становитиме 340 гривень, але при повторному порушенні водієві загрожує вже позбавлення прав на строк до 6 місяців або адміністративний арешт на строк до 10 діб.
При цьому юристи нагадують, що просто так скласти протокол за неправильне тонування інспектори не можуть. Вони повинні заміряти рівень світлопропускання скла за допомогою спеціального сертифікованого приладу.
Щоб уникнути проблем з поліцією, рекомендується завжди возити з собою сертифікат з автосервісу, який виконував роботи з тонування. У ньому, як правило, вказані показники світлопропускання, отримані під час штатних замірів.