Серцева недостатність може розвинутись через зловживання алкоголем або куріння, також до її появи ведуть багато прихованих патологій.
Серцева недостатність (нерідко вона називається застійною) є серйозним захворюванням, яке виникає, коли серце не може отримувати достатню кількість кисню і крові, у зв’язку з чим орган слабшає і функціонує неповноцінно. Лікар Джон Уайт (лікар медицини, магістр охорони здоров’я) розповів що розвиток серцевої недостатності може бути наслідком міокардиту – запалення, яке торкається серця при захворюванні на коронавірус чи грип.
Також доктор Уайт назвав інші можливі причини небезпечного порушення – це гіпертонія, захворювання нирок та щитовидної залози, вроджені серцеві патології, аритмія, зловживання спиртними напоями та тютюном, ожиріння. Крім того, до серцевої недостатності ведуть «тихі» інфаркти, які не супроводжуються характерними сильними симптомами та часто залишаються непоміченими.
За якими ознаками можна визначити наявність серцевої недостатності? За словами лікаря, ця проблема впливає на якість життя.
«Застійна серцева недостатність може ускладнити вашу повсякденну діяльність. У вас стає менше енергії, ви не можете вести активний спосіб життя. Також це впливає на те, як ви маєте вигляд», – сказав доктор Уайт.
Конкретні симптоми залежать від серцевої недостатності, додав медик. Зокрема, вона робить людину схильною до набряків – наприклад, ніг, живота.
«У пацієнтів із серцевою недостатністю часто спостерігається скупчення рідини в черевній порожнині, кісточках та ступнях. У зв’язку із затримкою рідини у них може збільшуватись вага або їм доводиться прокидатися вночі, щоб помочитися».
Інші ознаки застійної серцевої недостатності:
- Стомлюваність, втрата тонусу, відсутність енергії.
- Анемія.
- Задишка.
- Прискорене серцебиття.
- Сухий кашель, не пов’язаний із застудою.
- Холодні кінцівки.
- Ціаноз (синій відтінок шкіри, слизових, нігтів).
- Запаморочення та стану сплутаної свідомості.
- Підвищене занепокоєння, тривожність.
- Апное сну.
Лікар підкреслив: серцева недостатність має виявлятися, контролюватись та лікуватися. Дане порушення негативно позначається на функціонуванні легень, печінки, нирок, сприяє їх ушкодженню. У найгіршому випадку воно веде до смерті.