Як відомо, президент України Володимир Зеленський відправився у Сполучені Штати, серед іншого, щоб провести особисті переговори щодо надання Україні дозволу бити західною зброєю углиб території Росії. Проте лише в кінці листопада або на початку грудня слід очікувати від США надання відповідного дозволу.
Про це в інтерв'ю OBOZ.UA розповів дипломат, експерт з міжнародної політики Роман Безсмертний. Він підкреслив, що на рівні Конгресу, Пентагону та Держдепу позитивна відповідь є.
Безсмертний нагадав, як постпред США в ООН Лінда Томас-Грінфіл сказала, що вище керівництво країни вже ознайомилося з так званим Планом перемоги, і назвала його таким, що може бути реалізованим. Це вже свідчить про те, що Штати готові надати згаданий дозвіл, який є складовою цього Плану.
"Мені здається, що це правильно. Спочатку треба було мовчки доставити зброю, почати її використовувати. І десь там в кінці листопада, на початку грудня, сказати, що ми вже на цих санях їдемо на повній швидкості", – сказав Безмертний.
Він пояснив: після того, коли вже на Заході стало очевидним те, про що українська дипломатія каже давно – що у керівництва РФ ніяких червоних ліній немає, це за собою потягло одразу дві речі.
"Перше – це те, що ця війна має колосальний потенціал розростання. Друге – зняття червоних ліній знімає бар'єри, які стосуються застосування зброї. А далі це означає, що ескалація може бути лише керованою доктринально, тобто з точки зору політичного рішення. Очевидно, що Вашингтон буде утримувати цю тезу", – пояснив експерт.
Адміністрація Байдена з самого початку війни робила й робить ставку зараз на зрив планів і стратегії противника. Руйнуються плани противника у першу чергу за рахунок превентивних дій (у тому числі інформаційних), використання міжнародного майданчика тощо.
Не менш важливі й віськові дії у цьому напрямку, які примушують противника "дуже страшно комплексувати". Безсмерний навів у приклад Курську операцію, як "один із унікальних випадків з розгрому всіх планів і стратегій московського фюрера".
"Відтак, з моєї точки зору, рішення ми озвученим отримаємо десь там в кінці листопада на початку грудня. Добре, якби воно було б реалізовано вже впродовж листопада. Це було б правильно з усіх точок зору", – спрогнозував експерт.